Iweta Faron i Andrzej Szczęsny chorążymi reprezentacji Polski na Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Pekinie

Autor
Strona głównaZimowe Igrzyska ParaolimpijskieIweta Faron i Andrzej Szczęsny chorążymi reprezentacji Polski na Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie...

W ostatnich dniach poznaliśmy nie tylko listę reprezentantów Polski, którzy wezmą udział w Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Pekinie. Poznaliśmy również nazwiska chorążych, którzy dostąpią zaszczytu niesienia polskiej flagi podczas ceremonii otwarcia imprezy. Zostali nimi Iweta Faron i Andrzej Szczęsny. 

Iweta Faron – po najlepszy wynik na paraolimpiadzie

Iweta Faron to 23-letnia narciarka, która startuje zarówno w konkurencjach biathlonowych, jak i w biegach narciarskich. Na swoim koncie ma m.in. dwa mistrzostwa Polski. Udział w paraolimpiadzie będzie dla niej drugim startem na tego typu imprezie. Przed czterema laty w Pjongczangu w biathlonie zajęła 8. miejsce w biegu na 10 kilometrów.

Ponadto zajmowała 12. miejsce w biegu na 12,5 kilometra oraz 15. miejsce w biegu na 6 kilometrów. Iweta Faron wystartowała również w biegach narciarskich, jednak nie ukończyła biegu na 15 kilometrów stylem dowolnym. Do Pekinu jedzie z nadzieją na osiągnięcie historycznego sukcesu, jakim bez wątpienia byłby medal. 

Czwarta paraolimpiada Andrzeja Szczęsnego

Pełniący funkcję chorążego reprezentacji Polski Andrzej Szczęsny to niezwykle doświadczony narciarz alpejski. Udział w Pekinie będzie dla niego już czwartym startem na igrzyskach paraolimpijskich, jednak w jego dorobku wciąż brakuje spektakularnego sukcesu. Polak miałby szanse na jeszcze jeden start, jednak w 2006 roku podczas treningu złamał kość piszczelową. Tegoroczny start 40-letniego sportowca może być już ostatnią szansą na udział w igrzyskach paraolimpijskich, dlatego na pewno będzie miał wyjątkowe znaczenie. Trzymamy kciuki za dobry występ Andrzeja Szczęsnego!

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...