STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Izabela Marcisz wicemistrzynią świata juniorek w biegach narciarskich

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweIzabela Marcisz wicemistrzynią świata juniorek w biegach narciarskich

Izabela Marcisz wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. Reprezentantka Polski w biegach narciarskich kapitalnie zaprezentowała się na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym. Ostatecznie musiała uznać wyższość Niemki Helen Hoffmann. Tym samym Izabela Marcisz wywalczyła drugi medal dla Polski podczas zawodów rozgrywanych w kanadyjskim Whistler. 

Spokojny i pewny bieg młodej Polki 

Od początku startu na 10 kilometrów stylem dowolnym Izabela Marcisz wyglądała pewnie i spokojnie utrzymywała się w ścisłej czołówce. Już pierwsze kilometry pokazały, że może powalczyć o medal mistrzostw świata juniorów. Ostatecznie doszło do pasjonującego walki na ostatnich metrach. O ile na pomiarze na 300 metrów przed metą Izabela Marcisz i Niemka Helen Hoffmann miały ten sam czas, o tyle na finiszu to Niemka była lepsza o sekundę od Polki. Złoto było blisko, jednak srebro również jest świetnym rezultatem. Brązowy medal w biegu na 10 kilometrów popularną łyżwą zdobyła Norweżka Margrethe Bergane, która bardzo długo plasowała się na pierwszym miejscu. Pod koniec opadła jednak z sił i musiała uznać wyższość Marcisz i Hoffmann. 

Niestety dalsze miejsca zajęły pozostałe reprezentantki Polski. Dopiero na 32. pozycji zmagania ukończyła Karolina Kaleta. Magdalena Kobielusz została sklasyfikowana na 42. miejscu. 

Drugi medal MŚJ w karierze

Dla Izabeli Marcisz to już drugi medal MŚJ w narciarstwie klasycznym w karierze. Przed rokiem zawodniczka trenująca na co dzień w SS Prządki Ski została mistrzynią świata juniorów w fińskim Vuokatti. Teraz zabrakło jej zaledwie sekundy do tego, aby obronić tytuł sprzed roku. W ostatnich miesiącach 22-letnia Polka prezentuje się coraz lepiej w zawodach Pucharze Świata, a medal zdobyty w kanadyjskim Whistler to dobry prognostyk na przyszłość. 

Srebrny krążek Izabeli Marcisz to drugi medal wywalczony przez biało-czerwonych na tegorocznych mistrzostwach. Wcześniej po brąz sięgnął skoczek narciarski Jan Habdas. Przed Polakami jeszcze kilka kluczowych startów i kolejne szanse medalowe. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...