STS KOD PROMOCYJNY

Legia - Molde - bonus bukmacherski

Justyna Kowalczyk wygrała prestiżowy Moonlight Ski Marathon we Włoszech

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweJustyna Kowalczyk wygrała prestiżowy Moonlight Ski Marathon we Włoszech

Choć Justyna Kowalczyk-Tekieli profesjonalną karierę zakończyła w 2019 roku, to jednak z nartami się nie rozstaje. Tym razem wygrała Moonlight Ski Marathon we Włoszech. To prestiżowe zawody w biegach narciarskich dla amatorów, które już po raz 15. rozegrano w Tyrolu Południowym. Pięciokrotna medalistka olimpijska wygrała bieg techniką dowolną na 30 kilometrów ze znaczną przewagą nad pozostałymi rywalkami. 

Nocny start we Włoszech 

Zawody Moonlight Ski Marathon są wyjątkowe, ponieważ trasa biegu przebiega na wysokości ok. 2000 m n.p.m. w malowniczym Tyrolu Południowym. Wszystko rozgrywane jest w nocy, co dodatkowo podkreśla oryginalność maratonu. Tym razem na zawodniczki i zawodników czekały trudne warunki pogodowe. Panował silny wiatr, a we znaki dawała się również śnieżyca. W takich warunkach Justyna Kowalczyk nie miała sobie równych i z dużą przewagą nad pozostałymi rywalkami wygrała bieg na 30 kilometrów techniką dowolną. Tym samym udowodniła, że pomimo zakończenia kariery kilka lat temu, wciąż pozostaje w treningu i w znakomitej formie. Włoskie zawody Moonlight Ski Marathon zostały rozegrane po dwóch latach absencji. Ta była spowodowana wybuchem pandemii Covid-19. Na szczęście teraz wszystko powróciło do normy.

Medalowa rekordzistka

Justyna Kowalczyk-Tekieli przez lata zapracowała sobie na tytuł polskiej Królowej Śniegu i prawdziwej Mistrzyni. Na swoim koncie ma aż pięć medali zimowych igrzysk olimpijskich, co czyni ją prawdziwą rekordzistką pod tym kątem. Do tego czterokrotnie wygrywała Puchar Świata w biegach narciarskich, a także sięgała po wiele innych wyróżnień, w tym dwa tytuły mistrzyni świata. Po zakończeniu sportowej kariery pełniła rolę asystentki trenera głównego Kadry Kobiet, a także była dyrektorem sportowym Polskiego Związku Biathlonu. W związku z tym nie odeszła od sportu i cały czas się w niego angażuje. Prywatnie jest żoną Kacpra Tekielego oraz mamą małego Hugo, który przyszedł na świat w 2021 roku. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

400 zł za gola Legii
Legia - Molde - bonus bukmacherski

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...