STS KOD PROMOCYJNY

Kamil Bury w ćwierćfinale sprintu stylem klasycznym w norweskim Drammen. To najlepszy wynik Polaka w tym sezonie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweKamil Bury w ćwierćfinale sprintu stylem klasycznym w norweskim Drammen. To najlepszy...

W czwartek 3 marca rozegrano zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w norweskim Drammen. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki na świecie rywalizowali na trasie sprintu klasycznego. Do ćwierćfinału awansował Kamil Bury, który zajął ostatecznie 20. miejsce. To najlepszy wynik tego zawodnika w obecnym sezonie. Na 34. miejscu sklasyfikowano Macieja Staręgę, a wśród kobiet na 43. miejscu rywalizację ukończyła Monika Skinder. Najlepsi okazali się Richard Jouve z Francji oraz Maiken Caspersen Falla z Norwegii. 

Dobry start Kamila Burego. Maciej Staręga poniżej swoich możliwości 

Kamil Bury od początku swojego biegu w Drammen wyglądał bardzo solidne. W próbie kwalifikacyjnej zajął 24. miejsce i dobiegł do mety z czasem 2:33.29 minuty, tracąc blisko 7 sekund do zwycięzcy kwalifikacji Francuza Richarda Jouve. Dużo słabiej na tym etapie poszło bardziej doświadczonemu Maciejowi Starędze, który ostatecznie nie awansował do ćwierćfinału i zajął dopiero 34. miejsce. Do awansu do fazy pucharowej zabrakło mu 0,57 sekundy. 

W ćwierćfinale Kamil Bury wystartował dość dobrze i długo biegł na drugiej pozycji za plecami Ristomattiego Hakoli z Finlandii. Niestety z czasem Polak tracił siły, a tempo rywali było dla niego nie do utrzymania. Ostatecznie w swoim biegu Kamil Bury zajął piąte miejsce i nie awansował do półfinału. Przed Polakiem znaleźli się Hakola, George Ersson (Szwecja), Theo Schely (Francja) i Ondrej Cerny (Czechy). Już po biegu zdyskwalifikowany został ten ostatni, co pozwoliło Kamilowi Buremu zająć 20. miejsce w rywalizacji. Zwycięstwo wywalczył Richard Jouve, który w finale wyprzedził Qianga Wanga z Chin i Lucasa Chavanata z Francji. 

Monika Skinder dopiero 43

Równolegle rozegrano także zawody pań. W nich wystartowała Monika Skinder, która odpadła już na etapie kwalifikacji. Młoda Polka ukończyła rywalizację na 43. miejscu i straciła 11 sekund do Johanny Haegstroem ze Szwecji, która wygrała kwalifikacje. Ostatecznie zawody wygrała Maiken Caspersen Falla z Norwegii, wyprzedzając na mecie Jonnę Sundling (Szwecja) i Anamariję Lampić (Słowenia). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...