Komplet Polaków w pierwszym konkursie lotów w Oberstdorfie. Dawid Kubacki najlepszy z nich w kwalifikacjach

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKomplet Polaków w pierwszym konkursie lotów w Oberstdorfie. Dawid Kubacki najlepszy z...

Najlepsi skoczkowie świata rozpoczęli przedostatni weekend obecnego sezonu Pucharu Świata. Wśród nich oczywiście nie zabrakło reprezentantów Polski. W komplecie awansowali oni do pierwszego konkursu indywidualnego w lotach narciarskich rozgrywanego na skoczni im. Heiniego Klopfera w bawarskim Oberstdorfie. Dzięki temu w pierwszej serii konkursowej obejrzymy: Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Kamila Stocha, Jakuba Wolnego, Andrzeja Stękałę i Aleksandra Zniszczoła. Najlepszy z nich w kwalifikacjach był Dawid Kubacki, który zajął 8. miejsce. Kwalifikacje wygrał Austriak Stefan Kraft. 

Pewny awans Polaków do konkursu 

Biało-czerwoni nie mieli większych problemów z awansem do pierwszego indywidualnego konkursu na skoczni mamuciej w Oberstdorfie, choć obejrzymy w niej zaledwie 40. zawodników. To mała zmiana, która jest charakterystyczna dla skoczni mamucich. Na skoczni dużej i normalnej w pierwszej serii oglądamy 50. skoczków. Najlepszym Polakiem w kwalifikacjach był Dawid Kubacki, który skoczył 218,5 metra i zajął 8. miejsce. Do Stefana Krafta stracił równo 23 punkty. Piotr Żyła lądował niewiele bliżej i z odległością 218 metrów zajął 11. miejsce. 

Dobrze spisał się Andrzej Stękała, który po powrocie do Pucharu Świata zanotował 216,5 metra, co dało mu ostatecznie 19. miejsce w kwalifikacjach. Kamil Stoch osiągnął 209 metrów i 22. miejsce, a Jakub Wolny 206 metrów i 25. miejsce. Najsłabiej poszło dowołanemu w ostatniej chwili Aleksandrowi Zniszczołowi, który zastąpił chorego Pawła Wąska. Olek Zniszczoł skoczył 203 metry i zajął 35. miejsce. 

Stefan Kraft najlepszy w kwalifikacjach

Konkursy w Oberstdorfie otwierają zmagania o małą kryształową kulę, która trafi w ręce najlepszego lotnika. Kwalifikacje wygrał Stefan Kraft z Austrii po locie na odległość 225,5 metra. Drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek po locie na 221,5 metra, a trzecie nieoczekiwanie Norweg Bendik Jakobsen Heggli, który osiągnął 226 metrów. 

Nieoczekiwanie na etapie kwalifikacji z konkursem pożegnali się: Killian Peier i Gregor Deschwandern (Szwajcaria), Junshiro Kobayashi (Japonia), Stephen Leyhe (Niemcy) i Fredrik Villumstad (Norwegia). Początek konkursu w sobotę o 16. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...