STS KOD PROMOCYJNY

Kot nie wykorzystał szansy na podium. Krzak i Niżnik z prawem startu w PŚ

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKot nie wykorzystał szansy na podium. Krzak i Niżnik z prawem startu...

Maciej Kot zajmował drugie miejsce po pierwszej serii konkursu Letniego Grand Prix w Courchevel. Ostatecznie Polak nie wykorzystał szansy na zajęcie miejsca na podium we Francji i zakończył zmagania na 10. miejscu. W czołowej 30. znaleźli się jeszcze Jarosław Krzak i Adam Nżnik. Podczas konkursu w Courchevel wywalczyli wystarczającą liczbę punktów, aby otrzymać dożywotnie prawo startu w zawodach Pucharu Świata. Zawody wygrał doświadczony Austriak Manuel Fettner. 

Rozbudzone apetyty po pierwszej serii konkursowej

Na listach startowych w Courchevel znajdowało się pięciu reprezentantów Polski. W pierwszej serii kapitalnie zaprezentował się Maciej Kot, który po skoku na odległość 129 metrów zajmował drugie miejsce. Rozbudził nadzieje na zajęcie lokaty na podium. Awans do drugiej serii wywalczyli jeszcze Jarosław Krzak i Adam Niżnik. Pierwszy z nich skoczył 123 metry i zajął 16. miejsce. Adam Niżnik osiągnął 114,5 metrów i zajął 25. miejsce. Niestety ze zmaganiami na tym etapie pożegnali się doświadczony Stefan Hula (37. miejsce) oraz Klemens Murańka (40. miejsce). Po pierwszej serii prowadził Manuel Fettner, a do drugiej serii nie awansowali także: Daniel Huber (Austria), Bor Pavlovcić, Tilen Bartol (obaj Słowenia), czy też Joacim Oedegaard (Norwegia).

Niewykorzystana szansa

Maciej Kot nie wykorzystał szansy i w drugiej serii poszło mu znacznie gorzej. Skoczył zaledwie 120 metrów i zakończył zmagania na 10. miejscu. W drugiej serii kapitalnie zaprezentował się Jarosław Krzak, który osiągnął 133,5 metra. Dzięki temu przesunął się na 12. miejsce w klasyfikacji. Adam Niżnik oddał drugi równy skok i tym razem zmierzono mu 115,5 metra. Pozwoliło mu to na zajęcie 23. lokaty. Konkurs z dużą przewagą wygrał Manuel Fettner. Drugie miejsce zajął Szwajcar Gregor Deschwander, a trzecie miejsce Austriak Stefan Kraft. 

Jarosław Krzak i Adam Niżnik uzyskali dożywotnie prawo do startów w zawodach Pucharu Świata FIS. W Courchevel przekroczyli wymaganą do tego liczbę punktów. Kolejne zawody Letniego Grand Prix w skokach narciarskich odbędą się 17 września w rumuńskim Rasnowie.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...