Kubacki drugi w 71. Turnieju Czterech Skoczni. Trzech Polaków w piątce

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKubacki drugi w 71. Turnieju Czterech Skoczni. Trzech Polaków w piątce

Dawid Kubacki udanie zakończył 71. Turniej Czterech Skoczni. Lider Pucharu Świata zajął trzecie miejsce w ostatnim konkursie w Bischofshofen, co dało mu drugie miejsce w całym cyklu. Jego radość była podwójna, bo tego samego dnia dowiedział się o narodzinach córki Mai. Na koniec TCS w czołowej piątce oglądaliśmy jeszcze Piotra Żyłę i Kamila Stocha. Wygrał Norweg Halvor Egner Granerud.

Świetny turniej Dawida Kubackiego

Choć wygrał Granerud, to jednak możemy mówić o świetnym Turnieju Czterech Skoczni w wykonaniu biało-czerwonych. Najrówniej z nich skakał Dawid Kubacki, który w każdym konkursie stawał na podium, a w Innsbrucku nawet wygrał. Ostatecznie zajął drugie miejsce w klasyfikacji cyklu i przegrał tylko ze znakomicie dysponowanym Halvorem Egnerem Granerudem. Norweg wygrał 3 z 4 konkursów. W ostatnim Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce po skokach na 135,5 oraz 140 metrów. Turniej Czterech Skoczni zakończył ze stratą 33. punktów do Graneruda i z dużą przewagą nad resztą stawki. Ostatnie miejsce na podium w cyklu zajął Słoweniec Anze Lanisek.

Dobra dyspozycja Żyły i Stocha

Powody do dobrego nastroju mają również Piotr Żyła i Kamil Stoch. Ten pierwszy potwierdził dobrą dyspozycję prezentowaną od początku sezonu i ostatecznie cykl zakończył na czwartym miejscu. Tuż za nim finiszował Kamil Stoch, który na dobre wraca do dalekiego i równego skakania. Te występy Polaków są dobrym prognostykiem przed pozostałą częścią sezonu. Wydaje się, że zarówno indywidualnie, jak i drużynowo biało-czerwoni mogą jeszcze namieszać w czołówce.

W Bischofshofen poza Kubackim, Stochem i Żyłą, nie oglądaliśmy już żadnego z Polaków. Na pierwszej serii swój udział zakończyli Paweł Wąsek, Jan Habdas i Stefan Hula. W klasyfikacji generalnej zajmowali miejsca: 22. Paweł Wąsek, 42. Stefan Hula i 46. Jan Habdas.

Dawid Kubacki liderem Pucharu Świata

Po 71. edycji Turnieju Czterech Skoczni liderem Pucharu Świata pozostał Dawid Kubacki, choć sporo punktów do niego odrobił trzeci w klasyfikacji Halvor Egner Granerud. Obecnie Polak ma 930 punktów i o 108 wyprzedza Słoweńca Anze Laniska. Granerud traci do Kubackiego 134 punkty. Na piątym miejscu w generalce jest Piotr Żyła, a na dziewiątym Kamil Stoch. Teraz przed skoczkami narciarskimi tydzień przerwy i w kolejny weekend wystartują w zawodach Pucharu Świata w Zakopanem, gdzie zaplanowano konkurs drużynowy i konkurs indywidualny. Odbędą się kolejno 14 i 15 stycznia.