STS KOD PROMOCYJNY

Kubacki na podium w Garmisch-Partenkirchen

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKubacki na podium w Garmisch-Partenkirchen

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w konkursie noworocznym w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. To drugi z czterech konkursów zaplanowanych w ramach 71. Turnieju Czterech Skoczni. Polak awansował na drugie miejsce w cyklu oraz utrzymał pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze Piotr Żyła i Kamil Stoch. Wygrał Norweg Granerud. 

Szóste podium z rzędu 

Dla Dawida Kubackiego to już szóste podium z rzędu w zawodach Pucharu Świata. W obu konkursach 71. edycji Turnieju Czterech Skoczni zajmował trzecie miejsce, dzięki czemu zajmuje wysokie drugie miejsce w cyklu. W niedzielne popołudnie w Garmisch-Partenkirchen skakał kolejno 136 oraz 138,5 metra. Przegrał zaledwie o 2,9 punktu z Anze Laniskiem ze Słowenii. Ponownie bezkonkurencyjny był Halvor Egner Granerud z Norwegii, który wyprzedził Polaka o blisko 10 punktów. 

Wysokie czwarte miejsce po pierwszej serii zajmował Piotr Żyła. Ostatecznie drugi skok w jego wykonaniu był nieco słabszy i skończył zmagania w Ga-Pa na szóstej pozycji. Kamil Stoch skakał równo i finiszował na dziewiątym miejscu. W drugiej serii oglądaliśmy jeszcze Pawła Wąska. Po pierwszym skoku był 13., jednak ostatecznie sklasyfikowano go na 22. pozycji. Do drugiej serii nie awansował Stefan Hula. 

Kubacki drugi na półmetku TCS

Na półmetku 71. edycji Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki zajmuje w nim drugie miejsce. Traci jednak aż 26,8 punktu do liderującego Norwega Halvora Egnera Graneruda. Trzecie miejsce po 2 z 4 konkursów zajmuje Piotr Żyła, który do lidera traci 40,1 punktu. 

Przewaga w klasyfikacji Pucharu Świata topnieje

Po konkursie w Garmisch-Partenkirchen Dawid Kubacki utrzymał pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ma już 770 punktów. Po niedzielnych zawodach jego przewaga nad głównymi rywalami stopniała. Drugi Anze Lanisek ze Słowenii traci do Polaka 88 punktów. Na trzecim miejscu jest Halvor Egner Granerud, który do Dawida Kubackiego traci 154 punkty. Teraz skoczkowie przeniosą się z Niemiec do Austrii, gdzie 4 stycznia odbędzie się konkurs w Innsbrucku

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...