Kubacki wygrywa w Wiśle. Kapitalna inauguracja

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKubacki wygrywa w Wiśle. Kapitalna inauguracja

Dawid Kubacki w kapitalnym stylu wygrał inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, które rozegrano w Wiśle. Polak w obu seriach uzyskał najwyższe noty i z przewagą ponad pięciu punktów pokonał Norwega Halvora Egnera Graneruda. Trzecie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft. W pierwszej dziesiątce oglądaliśmy jeszcze Piotra Żyłę (5. miejsce) oraz Kamila Stocha (10. miejsce). Kolejny konkurs Pucharu Świata już w niedzielę.

Dominacja Kubackiego

Od początku sezonu oglądamy prawdziwą dominację Dawida Kubackiego. Wygrał oba treningi i kwalifikacje w piątek, a w sobotę w konkursie nie pozostawił rywalom złudzeń. Po skokach kolejno na 130,5 oraz 132,5 metra zajął pierwsze miejsce z notą 272,2 punktu. Drugie miejsce ze stratą 5,6 punktu do Polaka zajął Halvor Egner Granerud z Norwegii. Trzeci w klasyfikacji Austriak Stefan Kraft stracił do Polaka 14,2 punktu. Dobrze skakali również pozostali biało-czerwoni. Piotr Żyła lądował kolejno na 129 i 127 metrze, co dało mu piąte miejsce. Czołową dziesiątkę po skokach na 127,5 oraz 116 metrów zajął doświadczony Kamil Stoch

O pechu może mówić Paweł Wąsek, który po pierwszej serii zajmował dziewiąte miejsce. Ostatecznie po drugim skoku spadł na 15. lokatę. W drugiej serii wystąpili jeszcze Tomasz Pilch (23. miejsce) oraz Stefan Hula (27. miejsce). Niestety awansu nie wywalczyli: Aleksander Zniszczoł (31.), Jan Habdas (34.) i Jakub Wolny (36.). Ich los podzielili tacy utytułowani skoczkowie jak m.in.: Niemiec Karl Geiger, Austriak Daniel Huber, Norweg Daniel Andre Tande, czy też Słoweńcy Domen Prevc, Ziga Jelar i Lovro Kos.

Durgi konkurs w niedzielę

Dawid Kubacki został pierwszym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Drugi konkurs odbędzie się już w niedzielę na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Zawody poprzedzą kwalifikacje, w których wystartuje 13. biało-czerwonych. Liczymy na duże grono Polaków w drugim konkursie tegorocznego cyklu Pucharu Świata. Dawid Kubacki ma szanse na kolejne spektakularne zwycięstwo i umocnienie się na pozycji lidera.