STS KOD PROMOCYJNY

Łukasz Kuczyński trzeci w Dordrechcie. Diane Sellier utrzymał miejsce na podium PŚ

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweŁukasz Kuczyński trzeci w Dordrechcie. Diane Sellier utrzymał miejsce na podium PŚ

Łukasz Kuczyński wywalczył trzecie miejsce na dystansie 500 metrów w zawodach Pucharu Świata w short tracku w holenderskim Dordrechcie. To dopiero drugi męski medal w historii występów biało-czerwonych w cyklu. Zmagania na piątym miejscu zakończył Diane Sellier, co pozwoliło mu utrzymać trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co także jest historycznym wynikiem dla naszej kadry. 

Historyczny występ Kuczyńskiego

Ostatni akord obecnego sezonu Pucharu Świata w short tracku miał miejsce w holenderskim Dordrechcie. Znakomicie wypadł tam 23-letni Łukasz Kuczyński, który osiągnął historyczny wynik i zajął trzecie miejsce w rywalizacji na 500 metrów. Młody Polak od początku dobrze czuł się w Holandii, a w finale długo utrzymywał się na prowadzeniu. Ostatecznie musiał uznać wyższość rozpędzonych Azjatów Chińczyka Xiaojun Lina i Yong Jin Lima z Korei Południowej. Kuczyński finiszował na trzecim miejscu i jest dopiero drugim Polakiem, który stanął na podium PŚ w short tracku. Wcześniej w tym sezonie udało się to Diane Sellierowi, który zdobył złoto w Ałmatach.  

Diane Sellier utrzymał miejsce na podium

W finale rywalizacji w Dordrechcie oglądaliśmy również Diane Selliera. To o tyle ważna wiadomość, że reprezentant Polski do Holandii pojechał jako trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i chciał utrzymać swoją pozycję. To się udało. W finale Sellier był piąty, jednak pozwoliło mu to utrzymać trzecie miejsce w generalce i zdobyć historyczne podium całego cyklu dla reprezentacji Polski. Cykl wygrał Denis Nikisha z Kazachstanu, a drugie miejsce zajął Steven Dubois z Kanady. Sukces Selliera to kolejne potwierdzenie tego, że polski short track jest na fali wznoszącej. Nic dziwnego, że konkurencja ta cieszy się rosnącą popularnością w naszym kraju. 

Mistrzostwa Świata w Seulu 

Najlepsi reprezentanci Polski w short tracku nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. Po sezonie Pucharu Świata wejdą w fazę przygotowań do najważniejszego startu w tym roku. Będą nim mistrzostwa świata, które w dniach 10-12 marca odbędą się w Seulu. Ostatnie występy biało-czerwonych pozwalają mieć nadzieje na to, że w Korei Południowej będą w stanie włączyć się do walki o medale. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Jak biało-czerwoni grali lidze angielskiej 23/24?

Premier League jest uważana za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. Znajduje się tam kilku zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy narodowe, jednak niewielu z nich...

Stoch vs Małysz, czyli królewski pojedynek największych polskich skoczków

Mówisz skoki narciarskie, myślisz Małysz…, Stoch…, no właśnie, który z nich był lepszy? Który odniósł więcej sukcesów? A może obu skoczków po prostu nie...