Maciej Kot na 7 miejscu w drugim konkursie w Zakopanem podczas finału Pucharu Kontynentalnego. Najlepszy Thomas Lackner

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieMaciej Kot na 7 miejscu w drugim konkursie w Zakopanem podczas finału...

W drugim sobotnim konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem ponownie najlepszym z Polaków był Maciej Kot. Doświadczony zawodnik tym razem skończył rywalizację na 7. miejscu, a zawody wygrał Austriak Thomas Lackner, który tym samym awansował na pozycję lidera cyklu. Ostatnie zawody Pucharu Kontynentalnego już w niedzielę na Wielkiej Krokwi i wtedy poznamy końcowe rozstrzygnięcia. W drugiej serii oglądaliśmy jeszcze pięciu reprezentantów Polski. 

Maciej Kot najrówniejszy z Polaków w Zakopanem

Maciej Kot to najrówniej skaczący reprezentant Polski podczas finałowego weekendu Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. W pierwszych zawodach skończył na 6., a teraz zajął 7. miejsce i jako jedyny znalazł się w pierwszej 10. Podczas zawodów lądował kolejno na 131 metrze i na 129 metrze. Do podium stracił jednak ponad 13 punktów, a do zwycięzcy ponad 22 punkty. W drugiej dziesiątce uplasowało się czterech Polaków, którzy zajęli miejsca 12-15. Najwyżej z nich był Andrzej Stękała, a bezpośrednio za nim znaleźli się: Aleksander Zniszczoł, Kacper Juroszek i Stefan Hula. Najsłabiej poszło Klemensowi Murańce, który dwukrotnie wylądował na 121 metrze, co pozwoliło mu na zajęcie 28. pozycji. 

Thomas Lackner wygrywa i obejmuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej

Drugi konkurs na Wielkiej Krokwi wygrał Austriak Thomas Lackner, który dzięki temu awansował na pozycję lidera cyklu Pucharu Kontynentalnego. Przed niedzielnym konkursem ma 31 punktów przewagi nad Norwegiem Joacimem Oedegaardem Bjoerengiem, który zajął 5. miejsce. W Zakopanem na drugiej pozycji znalazł się kolejny z Austriaków David Haagen, a najniższe miejsce na podium zajął Niemiec Philipp Raimund. Ponadto w konkursie oglądaliśmy mocny skład Słoweńców: Zigę Jelara, Bora Pavlovcicia, Anze Semenicia i Tilena Bartola. 

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego Polacy plasują się na dalszych lokatach. Najlepszy z nich Kacper Juroszek zajmuje 15. miejsce. W pierwszej 20. są jeszcze: Jakub Wolny (18.) i Maciej Kot (19.). Miejsca pozostałych Polaków: 26. Aleksander Zniszczoł, 27. Andrzej Stękała, 39. Stefan Hula, 53. Klemens Murańka, 59. Jan Habdas, 97. Jarosław Krzak, 115. Szymon Jojko i 117. Szymon Zapotoczny. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...