STS KOD PROMOCYJNY

Maryna Gąsienica-Daniel na 8 miejscu w ostatnim wyścigu PŚ w tym sezonie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweMaryna Gąsienica-Daniel na 8 miejscu w ostatnim wyścigu PŚ w tym sezonie

Za nami ostatnie zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Kobieca czołówka wystartowała w slalomie gigancie we francuskim Courchevel, gdzie nie zabrakło oczywiście Maryny Gąsienicy-Daniel. Polka udanie zakończyła sezon i uplasowała się na 8. miejscu, choć po pierwszym przejeździe była 7. Ostatecznie spadła o jedną lokatę i do najlepszej na mecie Włoszki Federici Brignone straciła 0,78 sekundy. Dzięki temu Polka ukończyła rywalizację w klasyfikacji Pucharu Świata w slalomie gigancie na wysokiej 9. pozycji. 

Dwa dobre przejazdy Maryny Gąsienicy-Daniel

We francuskim Courchevel Maryna Gąsienica-Daniel zanotowała dwa bardzo dobrze przejazdy. W pierwszym osiągnęła czas 1:07.79, co dawało jej 7. miejsce. Jeszcze szybciej przejechała drugi przejazd, gdzie osiągnęła wynik 1:07.67. Niestety rywalki również pojechały znakomicie i Polka spadła o jedną lokatę i zakończyła ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata na 8. miejscu. To kolejny dobry start Maryny Gąsienicy-Daniel, czym rozbudza nasze apetyty przed kolejnymi startami, które już jesienią i zimą tego roku. Teraz zawodniczki udadzą się na zasłużone urlopy, po tym trudnym sezonie, w którym oprócz Pucharu Świata rozegrano także Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 w Pekinie. 

Włoski dublet w Courchevel

Dwa pierwsze miejsca na francuskich zawodach zajęły reprezentantki Włoch. Wygrała Federica Brignone, która o 0,31 sekundy wyprzedziła Martę Bassino. Na najniższym stopniu podium znalazła się Słowaczka Petra Vlhova, która do najlepszej straciła 0,37 sekundy. Przed Polką znalazły się jeszcze: Tessa Worley (Francja), Ragnhild Mowinckel (Norwegia), Michelle Gisin (Szwajcaria) i Mikaela Shiffrin (Stany Zjednoczone). W finałowych zawodach udział wzięło 25 alpejek. 

Polka na 9 miejscu w klasyfikacji slalomu giganta

Maryna Gąsienica-Daniel na 9. miejscu klasyfikacji slalomu giganta ukończyła sezon Pucharu Świata. To najlepszy wynik w karierze naszej zawodniczki, która wielokrotnie meldowała się w pierwszej 10., jednak trochę zabrakło jej do podium. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nasza zawodniczka zajęła 33. miejsce. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...