Maryna Gąsienica-Daniel w czołowej 10 slalomu gigant w szwedzkim Are. Wygrała Słowaczka Petra Vlhova

Strona głównaSporty zimoweMaryna Gąsienica-Daniel w czołowej 10 slalomu gigant w szwedzkim Are. Wygrała Słowaczka...

Maryna Gąsienica-Daniel w szwedzkim Are zanotowała kolejny udany występ w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Tym razem nasza najlepsza zawodniczka w tej konkurencji ukończyła rywalizację na 10. miejscu ze stratą 2,7 sekundy do zwycięskiej Słowaczki Petry Vlhovej i tylko sekundy do trzeciej na mecie Amerykanki Mikaeli Shiffrin. Polka znakomicie pojechała w drugim przejeździe, gdzie zanotowała piąty czas przejazdu. Dzięki temu awansowała z 14. pozycji, którą zajmowała po pierwszym zjeździe. 

Dobra forma Polki

Pierwszy przejazd w wykonaniu Polki był bardzo nerwowy i przede wszystkim wolny, ponieważ już na tym etapie traciła do Petry Vlhovej 2,53 sekundy i zajmowała dopiero 14. miejsce. W drugim przejeździe reprezentantka Polski musiała postawić wszystko na jedną kartę, jeżeli ponownie chciała awansować do najlepszej 10. Pucharu Świata. To się udało, ponieważ Maryna Gąsienica-Daniel pojechała praktycznie bezbłędnie i zanotowała 5. czas drugiego przejazdu, gdzie straciła zaledwie 0,17 sekundy do liderującej Słowaczki. To pozwoliło jej przesunąć się na 10. miejsce w klasyfikacji końcowej. 

Największy skok w drugim przejeździe zanotowała Niemka Franziska Gritsch, która atakowała z 25. miejsca i ostatecznie zawody Pucharu Świata w szwedzkim Are zakończyła na 6. lokacie. Mimo wszystko występ Polki należy docenić, ponieważ trasa w Are nie należała do najłatwiejszych, a z pierwszym przejazdem nie poradziły sobie m.in.: Austriaczka Katharina Liensberger i Włoszka Federica Brignone. Już w drugim zjeździe odpadła liderka Pucharu Świata Szwedka Sara Hector. 

Petra Vlhova bezkonkurencyjna

Zdecydowanie najlepszą alpejką piątkowego slalomu giganta była Słowaczka Petra Vlhova. Prowadziła już po pierwszym przejeździe, a w drugim jeszcze poprawiła swój wynik. Ostatecznie o 1,24 sekundy wyprzedziła drugą na metę Martę Bassino z Włoch. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Mikaela Shiffrin ze Stanów Zjednoczonych. Liderką Pucharu Świata pozostała Sara Hector. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...