STS KOD PROMOCYJNY

Maryna Gąsienica-Daniel w czołowej 10 slalomu gigant w szwedzkim Are. Wygrała Słowaczka Petra Vlhova

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweMaryna Gąsienica-Daniel w czołowej 10 slalomu gigant w szwedzkim Are. Wygrała Słowaczka...

Maryna Gąsienica-Daniel w szwedzkim Are zanotowała kolejny udany występ w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Tym razem nasza najlepsza zawodniczka w tej konkurencji ukończyła rywalizację na 10. miejscu ze stratą 2,7 sekundy do zwycięskiej Słowaczki Petry Vlhovej i tylko sekundy do trzeciej na mecie Amerykanki Mikaeli Shiffrin. Polka znakomicie pojechała w drugim przejeździe, gdzie zanotowała piąty czas przejazdu. Dzięki temu awansowała z 14. pozycji, którą zajmowała po pierwszym zjeździe. 

Dobra forma Polki

Pierwszy przejazd w wykonaniu Polki był bardzo nerwowy i przede wszystkim wolny, ponieważ już na tym etapie traciła do Petry Vlhovej 2,53 sekundy i zajmowała dopiero 14. miejsce. W drugim przejeździe reprezentantka Polski musiała postawić wszystko na jedną kartę, jeżeli ponownie chciała awansować do najlepszej 10. Pucharu Świata. To się udało, ponieważ Maryna Gąsienica-Daniel pojechała praktycznie bezbłędnie i zanotowała 5. czas drugiego przejazdu, gdzie straciła zaledwie 0,17 sekundy do liderującej Słowaczki. To pozwoliło jej przesunąć się na 10. miejsce w klasyfikacji końcowej. 

Największy skok w drugim przejeździe zanotowała Niemka Franziska Gritsch, która atakowała z 25. miejsca i ostatecznie zawody Pucharu Świata w szwedzkim Are zakończyła na 6. lokacie. Mimo wszystko występ Polki należy docenić, ponieważ trasa w Are nie należała do najłatwiejszych, a z pierwszym przejazdem nie poradziły sobie m.in.: Austriaczka Katharina Liensberger i Włoszka Federica Brignone. Już w drugim zjeździe odpadła liderka Pucharu Świata Szwedka Sara Hector. 

Petra Vlhova bezkonkurencyjna

Zdecydowanie najlepszą alpejką piątkowego slalomu giganta była Słowaczka Petra Vlhova. Prowadziła już po pierwszym przejeździe, a w drugim jeszcze poprawiła swój wynik. Ostatecznie o 1,24 sekundy wyprzedziła drugą na metę Martę Bassino z Włoch. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Mikaela Shiffrin ze Stanów Zjednoczonych. Liderką Pucharu Świata pozostała Sara Hector. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...