STS KOD PROMOCYJNY

Mocna kadra Polski w skokach narciarskich na Igrzyska Europejskie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieMocna kadra Polski w skokach narciarskich na Igrzyska Europejskie

Decyzją sztabów szkoleniowych oraz władz Polskiego Związku Narciarskiego na Igrzyskach Europejskich wystąpią najmocniejsze kadry skoczków i skoczkiń narciarskich. W związku z tym w Zakopanem kibice zobaczą m.in.: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Pawła Wąska czy też Nicole Konderlę. Dla Haralda Rodlauera będzie to oficjalny debiut w roli trenera kobiecej kadry narodowej. Łącznie udział w Igrzyskach Europejskich weźmie sześciu skoczków i pięć skoczkiń z Polski. 

Dawid Kubacki wraca do kadry

Oczywiście wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na powrót Dawida Kubackiego do polskiej kadry. Po trudnym zakończeniu sezonu zimowego sytuacja naszego mistrza ustabilizowała się na tyle, że mógł wznowić treningi. Dzięki temu nie zabraknie go na III Igrzyskach Europejskich 2023, które odbędą się w Małopolsce. Oprócz niego powołania od Thomasa Thurnbichlera otrzymali: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek. W jednym konkursie indywidualnym może wziąć udział pięciu reprezentantów Polski. Już teraz wiemy, że w obu konkursach Igrzysk Europejskich wyznaczone piątki będą się nieco różnić. 

Harald Rodlauer przed swoim debiutem

Debiut w roli trenera kobiecej kadry zanotuje utytułowany Austriak Harald Rodlauer. Dosłownie kilka dni temu potwierdzono jego angaż w Polskim Związku Narciarskim. W drużynie powołanej przez Austriaka znalazły się: Nicole Konderla, Pola Bełtowska, Paulina Cieślar, Wiktoria Przybyła i Anna Twardosz. Tym samym będziemy oglądać najlepsze obecnie polskie skoczkinie narciarskie. 

Plan rywalizacji w skokach narciarskich 

Oczywiście ze względu na porę roku skoczkowie i skoczkinie będą rywalizowali na igielicie. Zawody będą odbywały się na Średniej i Wielkiej Krokwi. Zmagania rozpoczną się 27 czerwca od konkursu indywidualnego kobiet na skoczni normalnej. Już dzień później na tym obiekcie o medale powalczą mężczyźni. Na 29 czerwca zaplanowano rywalizację mikstów. Ostatnie konkursy indywidualne na skoczni dużej odbędą się w dniach 30 czerwca i 1 lipca. Ostatniego dnia rywalizować będą mężczyźni. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...