Mocna kadra Polski w skokach narciarskich na Igrzyska Europejskie

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieMocna kadra Polski w skokach narciarskich na Igrzyska Europejskie

Decyzją sztabów szkoleniowych oraz władz Polskiego Związku Narciarskiego na Igrzyskach Europejskich wystąpią najmocniejsze kadry skoczków i skoczkiń narciarskich. W związku z tym w Zakopanem kibice zobaczą m.in.: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Pawła Wąska czy też Nicole Konderlę. Dla Haralda Rodlauera będzie to oficjalny debiut w roli trenera kobiecej kadry narodowej. Łącznie udział w Igrzyskach Europejskich weźmie sześciu skoczków i pięć skoczkiń z Polski. 

Dawid Kubacki wraca do kadry

Oczywiście wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na powrót Dawida Kubackiego do polskiej kadry. Po trudnym zakończeniu sezonu zimowego sytuacja naszego mistrza ustabilizowała się na tyle, że mógł wznowić treningi. Dzięki temu nie zabraknie go na III Igrzyskach Europejskich 2023, które odbędą się w Małopolsce. Oprócz niego powołania od Thomasa Thurnbichlera otrzymali: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek. W jednym konkursie indywidualnym może wziąć udział pięciu reprezentantów Polski. Już teraz wiemy, że w obu konkursach Igrzysk Europejskich wyznaczone piątki będą się nieco różnić. 

Harald Rodlauer przed swoim debiutem

Debiut w roli trenera kobiecej kadry zanotuje utytułowany Austriak Harald Rodlauer. Dosłownie kilka dni temu potwierdzono jego angaż w Polskim Związku Narciarskim. W drużynie powołanej przez Austriaka znalazły się: Nicole Konderla, Pola Bełtowska, Paulina Cieślar, Wiktoria Przybyła i Anna Twardosz. Tym samym będziemy oglądać najlepsze obecnie polskie skoczkinie narciarskie. 

Plan rywalizacji w skokach narciarskich 

Oczywiście ze względu na porę roku skoczkowie i skoczkinie będą rywalizowali na igielicie. Zawody będą odbywały się na Średniej i Wielkiej Krokwi. Zmagania rozpoczną się 27 czerwca od konkursu indywidualnego kobiet na skoczni normalnej. Już dzień później na tym obiekcie o medale powalczą mężczyźni. Na 29 czerwca zaplanowano rywalizację mikstów. Ostatnie konkursy indywidualne na skoczni dużej odbędą się w dniach 30 czerwca i 1 lipca. Ostatniego dnia rywalizować będą mężczyźni. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...

Azarenka pokonana. Świetny mecz Magdy Linette w Pekinie

Magda Linette w świetnym stylu pokonała Białorusinkę Victorię Azarenkę i awansowała do II rundy turnieju China Open rangi WTA 1000 w Pekinie. Polka przeciwstawiła...