Monika Kukla na 11 miejscu w biegu na średnim dystansie. Krzysztof Plewa zajął 14 miejsce

Strona głównaZimowe Igrzyska ParaolimpijskieMonika Kukla na 11 miejscu w biegu na średnim dystansie. Krzysztof Plewa...

W biegach narciarskich na średnim dystansie wśród mężczyzn i kobiet w pozycji siedzącej oglądaliśmy reprezentantów Polski. Monika Kukla zajęła ostatecznie 11. miejsce w stawce 16. zawodniczek i pobiegła bardzo solidnie. Wydaje się, że biegowo to najlepszy występ Polki na tegorocznych igrzyskach paraolimpijskich. Solidnie zaprezentował się także Krzysztof Plewa, który wywalczył 14. miejsce w stawce 34. zawodników. Do medali było daleko, jednak reprezentanci Polski pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. 

Dobry bieg Moniki Kukli 

Monika Kukla nie była zaliczana do ścisłego grona faworytek w biegu na średnim dystansie, jednak zaprezentowała się bardzo dobrze. Pobiegła bardzo równo, czego efektem było 11. miejsce w stawce. Choć do medalu było stosunkowo daleko, to jednak reprezentantka Polski może być z siebie zadowolona. Wyprzedziła pięć zawodniczek, w tym wiele o zbliżonym lub wyższym potencjale od swojego. Ostatecznie do najlepszej na mecie Polka straciła niewiele ponad 7 minut, a do pozycji medalowej niecałe 5,5 minuty. 

Złoty medal w tej konkurencji wywalczyła Chinka Yang Hongqiong. Ze znaczną przewagą wygrała z drugą na mecie Amerykanką Oksaną Master. Brązowy medal zdobyła kolejna z reprezentantek gospodarzy Ma Jing. 

Krzysztof Plewa w górnej połówce rywalizacji

W sobotni poranek dobry bieg zanotował Krzysztof Plewa. Polak znalazł się w górnej połowie stawki i ukończył rywalizację na 14. miejscu wśród 34. zawodników. Ostatecznie na mecie stracił siedem minut do złotego medalisty olimpijskiego. Dla Polaka to drugi i jednocześnie najlepszy występ w Pekinie, ponieważ wcześniej na 23. miejscu zakończył sprint mężczyzn. Tym razem do medalu zabrakło mu 4,5 minuty. 

Złoto w tej konkurencji wywalczył Chińczyk Mao Zhongwu, który o blisko minutę wyprzedził swojego rodaka Zhenga Penga. Na najniższym stopniu podium se stratą 2,5 minut do złotego medalisty znalazł się Włoch Giuseppe Romele. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Katarzyna Wasick śrubuje rekord Polski i jest nie do zatrzymania

Katarzyna Wasick poprawiła swoje osiągnięcie sprzed tygodnia i ponownie pobiła rekord Polski na krótkim basenie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Od teraz najlepszy...