STS KOD PROMOCYJNY

Monika Skinder dwukrotną mistrzynią Polski w biegach narciarskich. Znamy ostatnie rozstrzygnięcia

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweMonika Skinder dwukrotną mistrzynią Polski w biegach narciarskich. Znamy ostatnie rozstrzygnięcia

W ostatni weekend marca rozegrano drugą rundę Mistrzostw Polski seniorów w biegach narciarskich. Czołowi zawodnicy z Polski rywalizowali na trasach w Zakopanem, choć na starcie zabrakło m.in. Izabeli Marcisz, a także innych zawodniczek i zawodników, którzy niedawno brali udział w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europejskiej Vuokatti. Pod nieobecność swojej głównej konkurentki dwa złote medale indywidualnie zdobyła Monika Skinder. Wśród mężczyzn triumfowali Dominik Bury oraz Kamil Bury. 

Dwa złote medale dla Moniki Skinder

Wśród kobiet rozegrano dwa biegi indywidualne. Panie rywalizowały na biegu indywidualnym na 5 kilometrów techniką klasyczną, a także w biegu ze startu wspólnego na 7,5 kilometra techniką dowolną. W obu tych startach po złoty medal Mistrzostw Polski sięgnęła Monika Skinder, dzięki czemu ma na swoim koncie już 9 tytułów mistrzyni Polski. Srebrne medale w obu konkurencjach wywalczyła Karolina Kukuczka. W biegu techniką klasyczną po brąz sięgnęła Weronika Jarecka, a w stylu dowolnym Andżelika Szyszka. Wielką nieobecną zawodów była Izabela Marcisz. 

Bracia Bury mistrzami Polski

Mężczyźni także rywalizowali tylko w dwóch indywidualnych konkurencjach. Najpierw rozegrano bieg indywidualny na 10 kilometrów stylem klasycznym, a następnie bieg ze startu wspólnego na 12,5 kilometra techniką dowolną. W pierwszym z tych startów najlepszy był Dominik Bury. Na mecie osiągnął lepszy czas od srebrnego medalisty i jednocześnie swojego młodszego brata Kamila Burego, a także Michała Skowrona, który zdobył brąz. W rywalizacji ze startu wspólnego zabrakło starszego z braci, a po złoto pewnie sięgnął Kamil Bury. Na finiszu udanie zaatakował i wyprzedził doświadczonego Macieja Staręgę oraz Kacpra Antolca. 

Podczas Mistrzostw Polski w Zakopanem oglądaliśmy również dwa biegi sztafetowe. Wśród kobiet mistrzyniami Polski została drużyna MKS Istebna w składzie: Karolina Kukuczka, Martyna Michałek, Julia Rucka i Anna Probosz. Najlepszą męską sztafetę miał zespół AZS AWF Katowice, w którego składzie pobiegli: Michał Skowron, Kamil Bury, Kacper Antolec i Michał Boreczek. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...