Strona głównaSporty zimoweNajlepszy wynik Maryny Gąsienicy-Daniel w supergigancie w karierze. Polka na 16 miejscu

Z dobrej strony w supergigancie rozgrywanym w ramach Pucharu Świata we szwajcarskim Lenzerheide pokazała się Maryna Gąsienica-Daniel. Polka zajęła ostatecznie 16. miejsce, co jest jej najlepszym wynikiem w karierze w historii startów w tej konkurencji. Niespodziewanie zawody wygrała Francuzka Romane Miradoli, która na mecie wyprzedziła doświadczone Mikaelę Shiffrin (Stany Zjednoczone) i Larę Gut-Behrami (Szwajcaria). Maryna Gąsienica-Daniel była jedyną Polką w stawce.

Najlepszy start Polki w karierze

Maryna Gąsienica-Daniel zdecydowanie nie jest specjalistką w supergigancie, dlatego jakiekolwiek miejsca w pierwszej 20. zawodów warto traktować jako spory sukces. Na bardzo wymagającej trasie w szwajcarskim Lenzerheide pokazała się z naprawdę dobrej strony. Polka na trasę wyruszyła jako przedostatnia zawodniczka. Jechała szybko i odważnie, co skutkowało niedużymi stratami do prowadzących. Ostatecznie Polka dojechała do mety z czasem 1:23.09 i zajęła 16. miejsce. Do zwyciężczyni reprezentantka Polski straciła 3,22 sekundy. Za Polką znalazły się m.in. Petra Vlhova (Słowacja), Ester Ledecka (Czechy), czy też Corinne Suter (Szwajcaria). Przejazdu nie ukończyło 14 zawodniczek, a sklasyfikowanych zostało 33. Polka zdobyła kolejne 15 punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Francuzka Romane Miradoli z niespodziewanym zwycięstwem

Takiego rozstrzygnięcia pewnie nikt się nie spodziewał. Francuzka Romane Miradoli pierwszy raz w swojej karierze stanęła na podium i to od razu na jego najwyższym stopniu. Wygrała z czasem 1:19:87 i o 0,38 sekundy wyprzedziła drugą na mecie Amerykankę Mikaelę Schiffrin. Trzecie miejsce w Lenzerheide zajęła reprezentantka gospodarzy Lara Gut-Behrami ze stratą 0,88 sekundy do Miradoli. Tuż za podium ze stratą 0,02 sekundy znalazła się Włoszka Marta Bassino.

Mikaela Shiffrin liderką Pucharu Świata

Liderką Pucharu Świata jest Mikaela Shiffrin, która o 67 punktów wyprzedza Słowaczkę Petrę Vlhovą. Wydaje się, że to one powinny do końca walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce ex aequo zajmują Włoszki Sofia Goggia i Federica Brignone. Maryna Gąsienica-Daniel zajmuje 37. miejsce w klasyfikacji. Magdalena Łuczak jest na 106. miejscu.