STS KOD PROMOCYJNY

Legia - Molde - bonus bukmacherski

Natalia Maliszewska druga w Salt Lake City. Fantastyczne starty Polaków

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweNatalia Maliszewska druga w Salt Lake City. Fantastyczne starty Polaków

Natalia Maliszewska potwierdza świetną formę na początku sezonu. Polka zajęła drugie miejsce w Salt Lake City na swoim koronnym dystansie 500 metrów w short tracku. Dzięki temu awansowała na pozycję liderki klasyfikacji generalnej. Ponadto rekordy Polski pobiły sztafeta damska oraz sztafeta mieszana. Indywidualnie Diane Sellier zajął wysokie piąte miejsce na dystansie 500 metrów mężczyzn. 

Polka liderką Pucharu Świata

Utytułowana Natalia Maliszewska powtórzyła swój sukces sprzed tygodnia z Montrealu i ponownie zajęła drugie miejsce na dystansie 500 metrów. Tym razem musiała uznać wyższość dobrze dysponowanej Kanadyjki Kim Boutin, z którą przegrała o włos. Na trzecim miejscu podium zmagania ukończyła Amerykanka Kristen Santos-Griswold. Kamila Stormowska odpadła w ćwierćfinale po tym, jak nie ukończyła swojego startu. Przez kwalifikacje nie przebrnęła Nikola Mazur. Drugie miejsce i 80 punktów zdobytych przez Natalię Maliszewską pozwoliło jej na awans na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ma w niej 24 punkty przewagi nad drugą Xandrą Velzeboer z Holandii oraz 60 nad Kim Boutin. Nikola Mazur jest 12., a Kamila Stormowska 20. 

Dwa rekordy Polski i dobry wynik Selliera

Drugie miejsce Natalii Maliszewskiej to nie jedyne sukcesy reprezentacji Polski tego dnia. Sztafeta damska ponownie poprawiła rekord Polski i wynosi on obecnie 4:05.953. W jej ślady poszła sztafeta mieszana, która zajęła drugie miejsce w finale B, ustanawiając rekord Polski z czasem 2:39.803. Jeden z najlepszych wyników indywidualnych od lat w męskiej reprezentacji Polski odniósł Diane Sellier. Awansował do wielkiego finału, w którym z powodu kary zajął ostatnie miejsce. Wygrał Kanadyjczyk Maxime Laouin, a kolejne miejsca zajęli Abzal Azhgaliyev z Kazachstanu oraz June Seo Lee z Korei Południowej.  

Na 1500 metrów 14. miejsce zajęła Gabriela Topolska. Kolejni reprezentanci Polski pojawią się na lodowisku trzeciego dnia Pucharu Świata w Salt Lake City i również mają szanse na dobre rezultaty, w tym walkę o rekordy Polski. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

400 zł za gola Legii
Legia - Molde - bonus bukmacherski

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...