Natalia Maliszewska wicemistrzynią Europy na 500 metrów!

Strona głównaSporty zimoweNatalia Maliszewska wicemistrzynią Europy na 500 metrów!

Natalia Maliszewska została wicemistrzynią Europy w short tracku na dystansie 500 metrów. Podczas drugiego dnia Mistrzostw Europy rozgrywanych w gdańskiej hali Olivia wyglądała znakomicie i w pełni zasłużenie sięgnęła po srebrny krążek. O medal otarł się również Diane Sellier, który zajął czwarte miejsce na dystansie 1500 metrów. W niedziele kolejne polskie szanse medalowe.

Faworytka nie zawodła

Bez dwóch zdań Natalia Maliszewska była największą polską faworytką do walki o medal na tegorocznych mistrzostwach Europy rozgrywanych w Gdańsku. To najbardziej utytułowana zawodniczka w polskiej kadrze. Przed dwoma laty również w Gdańsku wywalczyła srebro i teraz powtórzyła ten wynik. Natalia Maliszewska bez żadnych problemów awansowała dalej kolejno z kwalifikacji, ćwierćfinału i półfinału. W wielkim finale musiała jednak uznać wyższość świetnie dysponowanej Holenderki Suzanne Schulting, która wcześniej triumfowała również na dystansie 1500 metrów. Na trzecim miejscu podium znalazła się Arianna Valcepina z Włoch. W ścisłym finale oglądaliśmy również Nicolę Mazur, która ukończyła zmagania na piątej pozycji. Wcześniej na siódmej lokacie dojechała w finale na 1500 metrów.

Kolejny medal w dorobku Natalii Maliszewskiej

Dla Natalii Maliszewskiej to już piąty medal mistrzostw Europy w karierze. Jest mistrzynią Starego Kontynentu z 2019 roku. Do tego zdobyła dwa srebrne medale w Gdańsku w latach 2021 i 2023, a także dwa brązowe medale w Malmö (2013) i Debreczynie (2020). Na swoim koncie ma również srebro mistrzostw świata oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Obecnie jest liderką cyklu na dystansie 500 metrów

Diane Sellier otarł się o medal

Drugiego dnia zmagań o medal otarł się również Diane Sellier. Znakomicie spisywał się na dystansie 1500 metrów, jednak ostatecznie zmagania ukończył na czwartej pozycji. Do brązowego medalu stracił zaledwie 0,221 sekundy. Najlepszy na tym dystansie okazał się Holender Jens van ’T Wout. Niedziela to ostatni dzień walki na mistrzostwach Europy 2023 w short tracku, a Polacy mają jeszcze szanse na medale, w tym w rywalizacji drużynowej.