STS KOD PROMOCYJNY

Niewykorzystana szansa Piotra Garbowskiego. Polak na 6 miejscu w biegu na 20 kilometrów techniką klasyczną

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska ParaolimpijskieNiewykorzystana szansa Piotra Garbowskiego. Polak na 6 miejscu w biegu na 20...

Polski biegacz narciarski Piotr Garbowski wspólnie z przewodnikiem Jakubem Twardowskim zakończył rywalizację w biegu narciarskim na 20 kilometrów techniką klasyczną na 6. miejscu. Polaka na pewno stać było na więcej, a po przekroczeniu linii mety zarówno on, jak i jego przewodnik, nie kryli małego rozczarowania. Choć do medalu było daleko, to jednak Piotra Garbowskiego na pewno stać na lepsze bieganie. Strata powyżej 10 minut do najlepszych to słaby wynik. Złoty medal olimpijski wywalczyli Kanadyjczycy Brian McKeever i jego przewodnik R. Kennedy. 

Duża strata Polaka i przedostatnie miejsce w konkurencji

Piotr Garbowski na pewno nie był zaliczany do grona faworytów do zdobycia medalu olimpijskiego w biegu na 20 kilometrów techniką klasyczną. Na starcie tej konkurencji stanęło ośmiu biegaczy ze swoimi przewodnikami, a miejsce w okolicach 4-5 byłoby uznane za spory sukces Polaka. Niestety na trasie szwankowała jego dyspozycja biegowa, przez co regularnie powiększał swoją stratę do najlepszych. Ostatecznie dobiegł do mety na 6. miejscu ze stratą 10:24.0 do złotego medalisty i blisko 6 minut do brązowego medalu. Polak na dystansie wyprzedził Japończyka Royhei Ariyasu z przewodnikiem Y. Fujitą oraz Norwega Thomasa Oxaala z przewodnikiem O.M. Lidem. Ostatnia para nie ukończyła rywalizacji. 

Złoty medal wywalczył Brian McKeever z Kanady wspólnie z przewodnikiem R. Kennedy. Na mecie mieli ponad 3 minuty przewagi nad srebrnymi medalistami. Drugie miejsce zajęli Amerykanie Jake Adicoff i przewodnik S. Wood. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyli Szwedzi Zebastian Modin i przewodnik E. Joensson Haag. 

Kolejne starty Piotra Garbowskiego na igrzyskach paraolimpijskich

Przed Piotrem Garbowskim jeszcze trzy starty na tegorocznych igrzyskach paraolimpijskich. Kolejny start już w środę 9 marca, gdy zostaną rozegrana sprinty techniką dowolną. Dwa dni później Polak wystartuje w parabiathlonie w biegu na 12,5 kilometra. Ostatni start będzie miał miejsce w sobotę 12 marca, gdy Piotr Garbowski weźmie udział w biegu narciarskim techniką dowolną na 12,5 kilometra. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HOLANDII LUB ANGLI!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Holandii lub gola Anglii w meczu Holandia Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...