STS KOD PROMOCYJNY

Paweł Wąsek i Stefan Hula na drugim miejscu w historycznym konkursie duetów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePaweł Wąsek i Stefan Hula na drugim miejscu w historycznym konkursie duetów

Paweł Wąsek i Stefan Hula zajęli drugie miejsce w turnieju duetów w ramach Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. W rumuńskim Rasnowie pierwszy raz w historii rozegrano konkurs duetów, co wiąże się z próbami uatrakcyjnienia skoków narciarskich dla kibiców. Lepiej z Polaków prezentował się Paweł Wąsek, który w klasyfikacji indywidualnej zająłby drugie miejsce. Stefan Hula sklasyfikowany zostałby na szóstej pozycji. W konkursie lepsi od Palów byli tylko Austriacy. 

Premierowy konkurs i premierowe podium 

Już w prologu przed konkursem indywidualnym Polacy pokazali, że mogą liczyć się w walce o czołowe lokaty w Rasnowie. Prolog na czwartym miejscu skończył Paweł Wąsek, a na ósmym miejscu Stefan Hula. Dobrą dyspozycję potwierdzili również w historycznym konkursie duetów, który po raz pierwszy rozegrano w Rasnowie w Rumunii. W pierwszej serii konkursowej Polacy skakali równo i zajmowali drugie miejsce. Stefan Hula osiągnął 88 metrów, a Paweł Wąsek skoczył 89,5 metra. Liderami po pierwszej serii byli Japończycy w składzie Reruhi Shimizu i Ren Nikaido. Za Polakami plasowali się Austriacy (Daniel Tschofenig, Manuel Fettner). Poza podium znajdowali się Norwegowie, Słoweńcy i Szwajcarzy. 

W drugiej serii konkursowej Polacy jeszcze poprawili swoje skoki. Stefan Hula osiągnął 95 metrów, a Paweł Wąsek wylądował na 98. metrze. Dzięki temu utrzymali drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Konkurs wygrali Austriacy, a na trzecie miejsce spadli Japończycy. Polacy z Austriakami przegrali o niespełna 14 punktów, a Japończykami wygrali o ponad 16. Kolejne miejsca zajęli: Norwegowie, Szwajcarzy i Słoweńcy. Indywidualnie najlepszą notę wywalczył Daniel Tschofenig. Drugie miejsce w nieoficjalnej klasyfikacji zajął Paweł Wąsek, a trzecie Manuel Fettner. 

Czas na konkurs indywidualny 

Po konkursie duetów zaplanowano konkurs indywidualny z udziałem 34. zawodników. Start zmagań o 15 czasu polskiego, a w gronie startujących wystąpią oczywiście Paweł Wąsek i Stefan Hula. Nie są bez szans na włączenie się do walki o miejsce na podium. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...