Paweł Wąsek i Stefan Hula na drugim miejscu w historycznym konkursie duetów

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePaweł Wąsek i Stefan Hula na drugim miejscu w historycznym konkursie duetów

Paweł Wąsek i Stefan Hula zajęli drugie miejsce w turnieju duetów w ramach Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. W rumuńskim Rasnowie pierwszy raz w historii rozegrano konkurs duetów, co wiąże się z próbami uatrakcyjnienia skoków narciarskich dla kibiców. Lepiej z Polaków prezentował się Paweł Wąsek, który w klasyfikacji indywidualnej zająłby drugie miejsce. Stefan Hula sklasyfikowany zostałby na szóstej pozycji. W konkursie lepsi od Palów byli tylko Austriacy. 

Premierowy konkurs i premierowe podium 

Już w prologu przed konkursem indywidualnym Polacy pokazali, że mogą liczyć się w walce o czołowe lokaty w Rasnowie. Prolog na czwartym miejscu skończył Paweł Wąsek, a na ósmym miejscu Stefan Hula. Dobrą dyspozycję potwierdzili również w historycznym konkursie duetów, który po raz pierwszy rozegrano w Rasnowie w Rumunii. W pierwszej serii konkursowej Polacy skakali równo i zajmowali drugie miejsce. Stefan Hula osiągnął 88 metrów, a Paweł Wąsek skoczył 89,5 metra. Liderami po pierwszej serii byli Japończycy w składzie Reruhi Shimizu i Ren Nikaido. Za Polakami plasowali się Austriacy (Daniel Tschofenig, Manuel Fettner). Poza podium znajdowali się Norwegowie, Słoweńcy i Szwajcarzy. 

W drugiej serii konkursowej Polacy jeszcze poprawili swoje skoki. Stefan Hula osiągnął 95 metrów, a Paweł Wąsek wylądował na 98. metrze. Dzięki temu utrzymali drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Konkurs wygrali Austriacy, a na trzecie miejsce spadli Japończycy. Polacy z Austriakami przegrali o niespełna 14 punktów, a Japończykami wygrali o ponad 16. Kolejne miejsca zajęli: Norwegowie, Szwajcarzy i Słoweńcy. Indywidualnie najlepszą notę wywalczył Daniel Tschofenig. Drugie miejsce w nieoficjalnej klasyfikacji zajął Paweł Wąsek, a trzecie Manuel Fettner. 

Czas na konkurs indywidualny 

Po konkursie duetów zaplanowano konkurs indywidualny z udziałem 34. zawodników. Start zmagań o 15 czasu polskiego, a w gronie startujących wystąpią oczywiście Paweł Wąsek i Stefan Hula. Nie są bez szans na włączenie się do walki o miejsce na podium. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...