Pech Natalii Maliszewskiej. Puchar Świata skończyła na drugim miejscu

Strona głównaSporty zimowePech Natalii Maliszewskiej. Puchar Świata skończyła na drugim miejscu

Wydawało się, że Natalia Maliszewska jest na autostradzie do wygrania klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 metrów. Niestety w półfinale Polka popełniła falstart i została wykluczona z rywalizacji. Tym samym musiała oglądać się na to, co zrobi jej główna rywalka Xandra Velzeboer. Niestety ta wygrała całe zmagania w Dordrechcie i rzutem na taśmę wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata. Natalia Maliszewska skończyła cykl na drugim miejscu. 

Do półfinału wszystko szło świetnie

Nic nie zapowiadało tak dramatycznych zdarzeń. Polka od początku startów w holenderskim Dordrechcie czuła się dobrze i bez problemu przeszła przez kwalifikacje. W ćwierćfinale wygrała swój wyścig i pewnie zameldowała się w półfinale. Wydawało się, że pewnie zmierza po zwycięstwo w Pucharze Świata. Niestety w półfinale popełniła techniczny błąd. Zanotowała falstart, co wykluczyło ją z dalszej rywalizacji. W ten sposób straciła kontrolę nad sytuacją i musiała z niepokojem spoglądać na to, co zrobi Holenderka Xandra Velzeboer. 

Niestety Holenderka nie popełniła żadnego błędu. Pewnie wygrała swój bieg półfinałowy i zameldowała się w finale. Tam przed własną publicznością również pojechała znakomicie, dzięki czemu rzutem na taśmę wyrwała Maliszewskiej zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 metrów. Polka zakończyła cykl na drugim miejscu, co też jest sporym sukcesem. Po raz trzeci w karierze stanęła na podium. Wcześniej w sezonie 2018/19 wygrała, a przed rokiem finiszowała na trzecim miejscu. 

Czas na mistrzostwa świata

Choć sezon w Pucharze Świata dobiegł końca, to jednak reprezentanci Polski w short tracku nie mogą odpoczywać. Za miesiąc odbędzie się najważniejsza impreza w tym roku, czyli mistrzostwa świata w Seulu. W Korei Południowej Natalia Maliszewska będzie miała okazję do rewanżu nad Xandrą Velzeboer. Do tej pory w swojej karierze Polka wywalczyła jeden medal mistrzostw globu. To srebrny krążek z imprezy rozgrywanej w 2018 roku w Montrealu. W walce o medale w Seulu mogą liczyć się również pozostali biało-czerwoni. Duże nadzieje wiążemy ze startami drużynowymi. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...

San Antonio Spurs zmienia swoją rolę, czyli z kim będzie grał Jeremy Sochan

San Antonio Spurs najlepsze czasy w NBA ma już za sobą. Od zakończenia koszykarskiej kariery przez legendę klubu Tima Duncana, drużyna przestała liczyć się...