STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Pech Natalii Maliszewskiej. Puchar Świata skończyła na drugim miejscu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimowePech Natalii Maliszewskiej. Puchar Świata skończyła na drugim miejscu

Wydawało się, że Natalia Maliszewska jest na autostradzie do wygrania klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 metrów. Niestety w półfinale Polka popełniła falstart i została wykluczona z rywalizacji. Tym samym musiała oglądać się na to, co zrobi jej główna rywalka Xandra Velzeboer. Niestety ta wygrała całe zmagania w Dordrechcie i rzutem na taśmę wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata. Natalia Maliszewska skończyła cykl na drugim miejscu. 

Do półfinału wszystko szło świetnie

Nic nie zapowiadało tak dramatycznych zdarzeń. Polka od początku startów w holenderskim Dordrechcie czuła się dobrze i bez problemu przeszła przez kwalifikacje. W ćwierćfinale wygrała swój wyścig i pewnie zameldowała się w półfinale. Wydawało się, że pewnie zmierza po zwycięstwo w Pucharze Świata. Niestety w półfinale popełniła techniczny błąd. Zanotowała falstart, co wykluczyło ją z dalszej rywalizacji. W ten sposób straciła kontrolę nad sytuacją i musiała z niepokojem spoglądać na to, co zrobi Holenderka Xandra Velzeboer. 

Niestety Holenderka nie popełniła żadnego błędu. Pewnie wygrała swój bieg półfinałowy i zameldowała się w finale. Tam przed własną publicznością również pojechała znakomicie, dzięki czemu rzutem na taśmę wyrwała Maliszewskiej zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 metrów. Polka zakończyła cykl na drugim miejscu, co też jest sporym sukcesem. Po raz trzeci w karierze stanęła na podium. Wcześniej w sezonie 2018/19 wygrała, a przed rokiem finiszowała na trzecim miejscu. 

Czas na mistrzostwa świata

Choć sezon w Pucharze Świata dobiegł końca, to jednak reprezentanci Polski w short tracku nie mogą odpoczywać. Za miesiąc odbędzie się najważniejsza impreza w tym roku, czyli mistrzostwa świata w Seulu. W Korei Południowej Natalia Maliszewska będzie miała okazję do rewanżu nad Xandrą Velzeboer. Do tej pory w swojej karierze Polka wywalczyła jeden medal mistrzostw globu. To srebrny krążek z imprezy rozgrywanej w 2018 roku w Montrealu. W walce o medale w Seulu mogą liczyć się również pozostali biało-czerwoni. Duże nadzieje wiążemy ze startami drużynowymi. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...