Pięciu Polaków w konkursie Letniego Grand Prix w Courchevel

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePięciu Polaków w konkursie Letniego Grand Prix w Courchevel

Poznaliśmy kadrę reprezentacji Polski na konkurs Letniego Grand Prix w skokach narciarskich, które odbędą się we francuskim Courchevel. To drugi konkurs w cyklu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na skoczni nie będziemy oglądać kadry A prowadzonej przez Thomasa Thurnbichlera. Najlepsi skoczkowie w Polsce udadzą się do niemieckiego Oberhofu na zgrupowanie, a szansę we Francji dostaną zawodnicy z dalszego szeregu. Za ich występy odpowiedzialni będą trenerzy Krzysztof Biegun i Wojciech Topór. 

Kogo zobaczymy we Francji?

Dla przeciętnego kibica skład polskiej kadry na Letnie Grand Prix w Courchevel może być sporym zaskoczeniem. Pod nieobecność najlepszych skoczków, szansą dostaną: Maciej Kot, Stefan Hula, Klemens Murańka, Jarosław Krzak i Adam Niżnik. O ile trzy pierwsze nazwiska są doskonale znane polskim kibicom, o tyle dwaj ostatni stosunkowo rzadko otrzymują szanse w najważniejszych zawodach zimowych. Przede wszystkim startują w konkursach w Polsce, gdzie nasz trener może wystawić szerszy skład. Z wymienionej listy w Wiśle punktował tylko Maciej Kot. Dla pozostałych zawodników będzie to szansa na zdobycie pierwszych punktów w tym sezonie letnim. Za występy skoczków odpowiadają Wojciech Topór i Krzysztof Biegun. Jednocześnie w zawodach nie wystąpi żadna reprezentantka Polski. 

Plan startów w Courchevel

Wszystkie skoki męskich zawodów zostaną rozegrane w niedzielę 7 sierpnia. O godzinie 9 zaplanowano oficjalny trening, a dwie godziny później rozpoczną się kwalifikacje. Start pierwszej serii konkursowej zaplanowano na 18. Na wstępnych listach nie brakuje kilku gwiazd skoków narciarskich. W Courchevel powinniśmy oglądać m.in.: Stefana Krafta, Daniela Hubera, Michaela Hayboecka, Manuela Fettnera, Jana Hoerla, Philippa Aschenwalda (Austria), Mackenzie Boyd-Clowesa (Kanada), Andersa Fannemela (Norwegia), Bora Pavlovcicia (Słowenia), czy Junshiro Kobayashiego (Japonia). 

Treningi pierwszej kadry

W tym samym czasie polska kadra A uda się na zgrupowanie szkoleniowe do niemieckiego Oberhofu. Tam czołowi zawodnicy w Polsce będą trenowali pod okiem Thomasa Thurnbichlera i przygotowywali się do kolejnych startów w tym sezonie. Niedawno Polacy wrócili ze Sztokholmu, gdzie ćwiczyli w profesjonalnym tunelu aerodynamicznym. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...