Pięciu Polaków w konkursie Letniego Grand Prix w Courchevel

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePięciu Polaków w konkursie Letniego Grand Prix w Courchevel

Poznaliśmy kadrę reprezentacji Polski na konkurs Letniego Grand Prix w skokach narciarskich, które odbędą się we francuskim Courchevel. To drugi konkurs w cyklu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na skoczni nie będziemy oglądać kadry A prowadzonej przez Thomasa Thurnbichlera. Najlepsi skoczkowie w Polsce udadzą się do niemieckiego Oberhofu na zgrupowanie, a szansę we Francji dostaną zawodnicy z dalszego szeregu. Za ich występy odpowiedzialni będą trenerzy Krzysztof Biegun i Wojciech Topór. 

Kogo zobaczymy we Francji?

Dla przeciętnego kibica skład polskiej kadry na Letnie Grand Prix w Courchevel może być sporym zaskoczeniem. Pod nieobecność najlepszych skoczków, szansą dostaną: Maciej Kot, Stefan Hula, Klemens Murańka, Jarosław Krzak i Adam Niżnik. O ile trzy pierwsze nazwiska są doskonale znane polskim kibicom, o tyle dwaj ostatni stosunkowo rzadko otrzymują szanse w najważniejszych zawodach zimowych. Przede wszystkim startują w konkursach w Polsce, gdzie nasz trener może wystawić szerszy skład. Z wymienionej listy w Wiśle punktował tylko Maciej Kot. Dla pozostałych zawodników będzie to szansa na zdobycie pierwszych punktów w tym sezonie letnim. Za występy skoczków odpowiadają Wojciech Topór i Krzysztof Biegun. Jednocześnie w zawodach nie wystąpi żadna reprezentantka Polski. 

Plan startów w Courchevel

Wszystkie skoki męskich zawodów zostaną rozegrane w niedzielę 7 sierpnia. O godzinie 9 zaplanowano oficjalny trening, a dwie godziny później rozpoczną się kwalifikacje. Start pierwszej serii konkursowej zaplanowano na 18. Na wstępnych listach nie brakuje kilku gwiazd skoków narciarskich. W Courchevel powinniśmy oglądać m.in.: Stefana Krafta, Daniela Hubera, Michaela Hayboecka, Manuela Fettnera, Jana Hoerla, Philippa Aschenwalda (Austria), Mackenzie Boyd-Clowesa (Kanada), Andersa Fannemela (Norwegia), Bora Pavlovcicia (Słowenia), czy Junshiro Kobayashiego (Japonia). 

Treningi pierwszej kadry

W tym samym czasie polska kadra A uda się na zgrupowanie szkoleniowe do niemieckiego Oberhofu. Tam czołowi zawodnicy w Polsce będą trenowali pod okiem Thomasa Thurnbichlera i przygotowywali się do kolejnych startów w tym sezonie. Niedawno Polacy wrócili ze Sztokholmu, gdzie ćwiczyli w profesjonalnym tunelu aerodynamicznym. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...