Drugie slalomowe zwycięstwo Piotra Habdasa w Szczyrbskim Plesie

Strona głównaSporty zimoweDrugie slalomowe zwycięstwo Piotra Habdasa w Szczyrbskim Plesie

Reprezentant Polski w narciarstwie alpejskim Piotr Habdas odniósł drugie zwycięstwo w słowackim Szczyrbskim Plesie w ciągu dwóch dni. Ponownie 24-letni Polak okazał się najlepszy w slalomie, który zaliczany był do Pucharu FIS. Obecnie w Szczyrbskim Plesie rozgrywane są Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji. Tym razem Polak do końca walczył o zwycięstwo i wygrał zaledwie o 0,05 sekundy ze Słowakiem Martinem Hyską. Na trzecim miejscu podium drugi raz z rzędu znalazł się Benjamin Szollos z Izraela. W czołowej dziesiątce znaleźli się jeszcze Bartłomiej Senetra i Bartosz Szkoła.

Wyrównana jazda. Zadecydował drugi przejazd

Zawody w Szczyrbskim Plesie stały na wysokim i wyrównanym poziomie. W pierwszym przejeździe Piotr Habdas zanotował czas 53,67 sekundy, co dawało mu drugie miejsce ze stratą 0,44 sekundy do liderującego Martina Hyski. Pozostali Polacy plasowali się na dalszych lokatach, a najlepiej poszło Bartłomiejowi Senetrze, który tracił 3,99 sekundy i zajmował 11. miejsce. Na szczęście w drugim przejeździe Polacy znacznie się poprawili. Piotr Habdas zanotował najlepszy czas drugiego przejazdu 1:01.15. Dzięki temu rzutem na taśmę wyprzedził prowadzącego na półmetku Hyskę, z którym ostatecznie wygrał o zaledwie 0,05 sekundy. Najniższe miejsce na podium zajął Benjamin Szollos z Izraela, który do Polaka stracił 0,54 sekundy.

Dobra jazda biało-czerwonych w drugim przejeździe

Dobrze drugi przejazd będą wspominać także inni reprezentanci Polski. Trzeci wynik w tej próbie uzyskał Bartłomiej Senetra, dzięki czemu awansował na 7. miejsce. Dziewiąty czas przejazdu i ostatecznie 8. miejsce w zawodach zajął Bartosz Szkoła. Tym samym w czołówce mieliśmy aż trzech biało-czerwonych. Piąty czas przejazdu uzyskał Jan Łodziński, co dawało mu awans na 9. miejsce i wskoczenie rzutem na taśmę do czołowej dziesiątki, jednak ostatecznie został zdyskwalifikowany. Pozostali Polacy zajęli dalsze lokaty: 17. Igor Szymański, 21. Wojciech Gałuszka i 23. Przemysław Białobrzycki. Rywalizacji nie ukończyli: Jan Łodziński, Sebastian Swegat Paweł Balas, Juliusz Mitan, Michał Michalik, Piotr Szeląg, Igor Kaczmarek, Mateusz Szczap, Bruno Łukaszyk i Paweł Pyjas.