STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Piotr Żyła najlepszy w kwalifikacjach GP w Wiśle

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePiotr Żyła najlepszy w kwalifikacjach GP w Wiśle

Piotr Żyła wygrał kwalifikacje do pierwszego konkursu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle. Doświadczony skoczek poszybował na odległość 124,5 metra. Biało-czerwoni zajęli pierwsze cztery miejsca w zestawieniu. Na podium kwalifikacji znaleźli się jeszcze Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł, a tuż za nim Kamil Stoch. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze Maciej Kot, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. Z powodu dyskwalifikacji w sobotnim konkursie zabraknie Jarosława Krzaka. 

Kapitalne otwarcie letniego sezonu dla Polaków

Za nami pierwsze oficjalne skoki biało-czerwonych pod wodzą austriackiego trenera Thomasa Thurnbichlera. Trzeba przyznać, że Polacy przed własną publicznością w Wiśle spisali się bardzo dobrze. Jeżeli powtórzą w konkursie dyspozycje z kwalifikacji, to nikt nie powinien im zagrozić. Najlepiej spisał się Piotr Żyła, który wygrał po skoku na odległość 124,5 metra. Dało mu to 6,5 punktu przewagi nad drugim Dawidem Kubackim (121 m). Trzecie miejsce w kwalifikacjach zajął dobrze dysponowany Aleksander Zniszczoł (121,5 m). Tuż za podium znalazł się utytułowany Kamil Stoch. 

W pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze Maciej Kot, Paweł Wąsek i Jakub Wolny. Poza siedmioma biało-czerwonymi miejsca w czołówce wywalczyli także: Austriak Thomas Lackner, Niemiec Karl Geiger i Japończyk Naoki Nakamura. Miejsca pozostałych Polaków to: 11. Tomasz Pilch, 20. Jan Habdas, 23. Kacper Juroszek i 28. Andrzej Stękała. Niestety z powodu dyskwalifikacji w konkursie głównym nie zobaczymy Jarosława Krzaka. Los młodego Polaka podzielił m.in. Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng. 

Inauguracyjny konkurs w sobotę 23 lipca

Inauguracyjny konkurs Letniego Grand Prix 2022 w skokach narciarskich zostanie rozegrany w sobotę 23 lipca. W gronie głównych faworytów do zwycięstwa znajdują się Polacy, w tym przede wszystkim czołówka kwalifikacji. Poza podopiecznymi Thomasa Thurnbichlera w stawce będziemy oglądać m.in. Niemców Andreasa Wellingera, Karla Geigera, Piusa Paschke i Stephana Leyhe, Słoweńców Tilena Bartola, Bora Pavlovcicia i Domena Prevca, czy też Austriaka Thomasa Lacknera. Start zmagań o godzinie 15. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...