STS KOD PROMOCYJNY

Polacy na 5 miejscu w drużynówce na Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich. Słoweńcy zdeklasowali rywali 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePolacy na 5 miejscu w drużynówce na Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich....

Polska drużyna nie obroniła brązowego medalu sprzed dwóch lat i ostatecznie zajęła 5. miejsce na Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich rozgrywanych w Vikersund. Do medalu było bardzo daleko, ponieważ rywale skakali nie tylko równo, ale również bardzo daleko. Mistrzami Świata zostali Słoweńcy, którzy zdeklasowali rywali i nad drugimi Niemcami mieli ponad 125 punktów przewagi. W składzie reprezentacji Polski wystąpili: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Jakub Wolny. 

Jakub Wolny najlepszym z Polaków

Podobnie jak w konkursie indywidualnym, najlepszym z reprezentantów Polski był Jakub Wolny. Imponująca była szczególnie jego druga próba, gdy skoczył 231 metrów. W pierwszej serii zanotował 215,5 metra, co w nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej dałoby mu 9. miejsce. Drugim z Polaków był Piotr Żyła, co również pokrywa się z kolejnością z konkursu indywidualnego. Skakał 210,5 metra oraz 201,5 metra, co dałoby mu indywidualnie 18. miejsce. Oczko za nim znajdowałby się Dawid Kubacki. Brązowy medalista olimpijski z Pekinu wrócił do drużyny i skoczył 213 metrów oraz 212 metrów. Była to powtarzalność, której szukał od pewnego czasu. Indywidualnie byłby 19. 

Niestety zdecydowanie najgorszej poszło Kamilowi Stochowi. Polak w pierwszej serii skoczył zaledwie 194 metry, co było piątą najgorszą odległością. Zdecydowanie lepiej poszło mu w drugiej serii, gdy skoczył 221,5 metra, jednak ostatecznie dałoby mu to dopiero 23. miejsce. Nasz najbardziej utytułowany zawodnik z pewnością nie zaliczy tego sezonu do udanych. 

Słoweńcy byli poza zasięgiem

Złoty medal z bardzo dużą przewagą wywalczyli Słoweńcy. Nad drugimi Niemcami mieli ponad 125 punktów przewagi. Zgodnie z oczekiwaniami najlepszym zawodnikiem w reprezentacji Słowenii był Timi Zajc, który wygrałby klasyfikację indywidualną. Drugie miejsce zająłby w niej Anze Lanisek. W złotej drużynie skakali jeszcze Peter Prevc i Domen Prevc. Srebrne medale wywalczyli Niemcy w składzie: Karl Geiger, Andreas Wellinger, Markus Eisenbichler i Severin Freund. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Norwegowie: Marius Lindvik, Halvor Egner Granerud, Johan Andre Forfang i Daniel Andre Tande. 

Teraz najlepsi skoczkowie świata przenoszą się do Oberstdorfu, gdzie w dniach 18-20 marca zostanie rozegrany konkurs lotów narciarskich. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...