STS KOD PROMOCYJNY

Polscy skoczkowie tuż za podium ostatniego konkursu drużynowego w tym sezonie. W Planicy wygrali gospodarze

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePolscy skoczkowie tuż za podium ostatniego konkursu drużynowego w tym sezonie. W...

Duże emocje towarzyszyły nam podczas ostatniego konkursu drużynowego w skokach narciarskich w tym sezonie Pucharu Świata. Do ostatniego skoku o miejsce na podium walczyli reprezentanci Polski, którzy ostatecznie ukończyli rywalizację na 4. miejscu. Ponownie najlepsi okazali się Słoweńcy, którzy byli zdecydowanymi faworytami konkursu na skoczni mamuciej Letalnica. Drugie miejsce zajęli Norwegowie, a przed nami uplasowali się jeszcze Austriacy. W polskiej drużynie skakali: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Kamil Stoch. 

Równe skoki Polaków. Do podium zabrakło niewiele

Już od pierwszej grupy zawodników było widać, że reprezentacja Polski ma chrapkę na walkę o miejsce na podium. Ostatecznie się to nie udało, a zajęcie 4. miejsca to wyrównanie najlepszego dotychczas startu drużynowego w tym sezonie w wykonaniu podopiecznych trenera Michała Doleżala. Po pierwszej serii traciliśmy do podium zaledwie 3,8 punktu. Na koniec zawodów strata wzrosła i ostatecznie biało-czerwoni przegrali z Austriakami o 22 punkty. 

Najlepsze noty indywidualnie z polskich zawodników otrzymał Piotr Żyła. Gdyby był to konkurs indywidualny, to po skokach 217 metrów oraz 232,5 metra zająłby 8. miejsce. Nieco gorzej skakał Kamil Stoch, którego łączna nota punktowa była niższa o 2,5 punktu. Trzecim z naszych zawodników był Jakub Wolny, który indywidualnie miał 16. wynik, a najsłabiej poszło Dawidowi Kubackiemu. Ten z Kubą Wolnym przegrał o 3,1 punktu. Łącznie nasi reprezentanci zdobyli 1522,2 punktu i z przewagą blisko 100 punktów wyprzedzili Niemców. 

Słoweńcy ponownie najlepsi

Piątkowy konkurs indywidualny sugerował, że najlepsi powinni być Słoweńcy i tak też się stało. Ostatecznie w składzie: Timi Zajc, Peter Prevc, Ziga Jelar i Anze Lanisek wygrali konkurs drużynowy w Planicy. Na drugim miejscu sklasyfikowano Norwegów ze zdecydowanie najlepszym indywidualnie w sobotę Mariusem Lindvikiem. Oprócz niego w składzie wystąpili: Halvor Egner Granerud, Johann Andre Forfang i Bendik Jakobsen Heggli. Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Daniel Tschogenig i Manuel Fettner. 

Walka w turnieju Planica 7

Ostatni weekend skoków narciarskich w Planicy to nie tylko zakończenie sezonu, ale także krótki turniej Planica 7. Polacy nie mają większych szans na zwycięstwo z nim, a najwyższej sklasyfikowany Kamil Stoch zajmuje 8. miejsce ze stratą ponad 45. punktów do lidera. Tym jest Timi Zajc, który wyprzedza Petera Prevca i Stefana Krafta. O zwycięstwie w Planica 7 zadecyduje ostatni konkurs indywidualny w Planicy, który rozpocznie się w niedzielę 27 marca o 10. 

Austria blisko zwycięstwa w Pucharze Narodów

Przed ostatnim konkursem tego sezonu najbliżej zwycięstwa w klasyfikacji Pucharu Narodów są Austriacy. Mają 194 punkty przewagi nad Słoweńcami i 355 punktów przewagi nad Niemcami. Polacy w tej klasyfikacji znajdują się dopiero na 6. miejscu i tak też zakończą tegoroczny Puchar Narodów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...