STS KOD PROMOCYJNY

Reprezentanci Polski bez medalu drugiego dnia Mistrzostw Świata w short tracku 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweReprezentanci Polski bez medalu drugiego dnia Mistrzostw Świata w short tracku 

W sobotę 9 kwietnia w Montrealu odbył się drugi dzień Mistrzostw Świata 2022 w short tracku, gdzie rozegrano pierwsze finały. Największe nadzieje wiązaliśmy ze startem naszej liderki Natalii Maliszewskiej na jej koronnym dystansie 500 metrów. Niestety Polka ukończyła finałowy start na 6. miejscu. W tej samej konkurencji na półfinale zmagania zakończyła Nicola Mazur, która została sklasyfikowana na 9. miejscu. To najlepsze starty Polaków drugiego dnia, a oglądaliśmy jeszcze: Kamilę Stormowską, Natalię Maliszewską oraz Michała Niewińskiego. 

Natalia Maliszewska druga w finale B na 500 metrów

Bez wątpienia Natalia Maliszewska wymieniana była w gronie głównych faworytek do walki o medal na dystansie 500 metrów podczas rozgrywanych w Montrealu Mistrzostw Świata. Ostatecznie reprezentantka Polski nie awansowała do wielkiego finału. W finale pocieszenia Natalia Maliszewska dojechała na drugim miejscu i zakończyła zmagania w tegorocznych mistrzostwach świata na 6. miejscu. Tym samym można mówić o sporym rozczarowaniu sezonem po tym, jak Polka została pozbawiona szans na walkę o medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie z powodu zakażenia koronawirusem. 

Złoty medal w tej konkurencji zdobyła Holenderka Xandra Velzeboer. Na podium znalazły się jeszcze Kanadyjka Kim Boutin i kolejna z Holenderek Yara van Kerkhof. Nicola Mazur skończyła start na 9. miejscu, a Kamila Stormowska na 18. miejscu. 

Dalsze lokaty w pozostałych startach

Drugiego dnia mistrzostw świata w Montrealu nasi reprezentanci startowali jeszcze w innych konkurencjach. Wśród kobiet na dystansie 1500 metrów na 12. miejscu skończyła Kamila Stormowska. Dalsze lokaty zajęły: Natalia Maliszewska (19.) oraz Nicola Mazur (20.). Dwa starty mistrzowskie zanotował również Michał Niewiński. Lepiej poszło mu na dystansie 1500 metrów, gdzie skończył na 23. miejscu. Niestety w sprincie na 500 metrów zajął jeszcze dalsze miejsce i ostatecznie sklasyfikowano go na 39. pozycji. Oba męskie starty wygrał Węgier Shaoang Liu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...