Reprezentanci Polski bez medalu drugiego dnia Mistrzostw Świata w short tracku 

Strona głównaSporty zimoweReprezentanci Polski bez medalu drugiego dnia Mistrzostw Świata w short tracku 

W sobotę 9 kwietnia w Montrealu odbył się drugi dzień Mistrzostw Świata 2022 w short tracku, gdzie rozegrano pierwsze finały. Największe nadzieje wiązaliśmy ze startem naszej liderki Natalii Maliszewskiej na jej koronnym dystansie 500 metrów. Niestety Polka ukończyła finałowy start na 6. miejscu. W tej samej konkurencji na półfinale zmagania zakończyła Nicola Mazur, która została sklasyfikowana na 9. miejscu. To najlepsze starty Polaków drugiego dnia, a oglądaliśmy jeszcze: Kamilę Stormowską, Natalię Maliszewską oraz Michała Niewińskiego. 

Natalia Maliszewska druga w finale B na 500 metrów

Bez wątpienia Natalia Maliszewska wymieniana była w gronie głównych faworytek do walki o medal na dystansie 500 metrów podczas rozgrywanych w Montrealu Mistrzostw Świata. Ostatecznie reprezentantka Polski nie awansowała do wielkiego finału. W finale pocieszenia Natalia Maliszewska dojechała na drugim miejscu i zakończyła zmagania w tegorocznych mistrzostwach świata na 6. miejscu. Tym samym można mówić o sporym rozczarowaniu sezonem po tym, jak Polka została pozbawiona szans na walkę o medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie z powodu zakażenia koronawirusem. 

Złoty medal w tej konkurencji zdobyła Holenderka Xandra Velzeboer. Na podium znalazły się jeszcze Kanadyjka Kim Boutin i kolejna z Holenderek Yara van Kerkhof. Nicola Mazur skończyła start na 9. miejscu, a Kamila Stormowska na 18. miejscu. 

Dalsze lokaty w pozostałych startach

Drugiego dnia mistrzostw świata w Montrealu nasi reprezentanci startowali jeszcze w innych konkurencjach. Wśród kobiet na dystansie 1500 metrów na 12. miejscu skończyła Kamila Stormowska. Dalsze lokaty zajęły: Natalia Maliszewska (19.) oraz Nicola Mazur (20.). Dwa starty mistrzowskie zanotował również Michał Niewiński. Lepiej poszło mu na dystansie 1500 metrów, gdzie skończył na 23. miejscu. Niestety w sprincie na 500 metrów zajął jeszcze dalsze miejsce i ostatecznie sklasyfikowano go na 39. pozycji. Oba męskie starty wygrał Węgier Shaoang Liu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Remis Lecha w Wiedniu. Awans wciąż niepewny

Piłkarze Lecha Poznań zremisowali 1:1 na wyjeździe z Austrią Wiedeń w meczu piątej kolejki Ligi Konferencji Europy. Jedyną bramkę dla mistrzów Polski zdobył Mikael...