STS KOD PROMOCYJNY

Poznaliśmy kadrę Polaków na otwarcie Letniego Grand Prix w Wiśle

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePoznaliśmy kadrę Polaków na otwarcie Letniego Grand Prix w Wiśle

Już w najbliższy weekend 22-24 lipca w Wiśle rozegrane zostaną premierowe zawody Letniego Grand Prix 2022 w skokach narciarskich. Trener Thomas Thurnbichler powołał na najbliższe konkursy 12. zawodników, który rozpoczną zmagania już 22 lipca podczas piątkowych kwalifikacji. W kadrze znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Maciej Kot, Jakub Wolny, Tomasz Pilch, Jan Habdas, Jarosław Krzak i Kacper Juroszek. 

Pierwszy konkurs z nowym trenerem

Dla reprezentantów Polski w skokach narciarskich zawody w Wiśle będą pierwszymi pod wodzą nowego trenera. Przypomnijmy, że na koniec ubiegłego sezonu Austriak Thomas Thurnbichler zastąpił na tym stanowisku Czecha Michala Doleżala. Jest to nowe otwarcie dla wielu zawodników, którzy w ubiegłym roku skakali mniej w kadrze A lub nie łapali się do niej w ogóle. Otwarcie Letniego Grand Prix 2022 odbędzie się w Wiśle, dzięki czemu Thomas Thurnbichler mógł powołać na te zawody aż 12. zawodników. To doskonała okazja do zweryfikowania, jak na początku letniego skakania i na kilka miesięcy przed zimą wyglądają nasi reprezentanci. W gronie powołanych znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Maciej Kot, Jakub Wolny, Tomasz Pilch, Jan Habdas, Jarosław Krzak i Kacper Juroszek.

Mocne nazwiska na starcie

Już tradycyjnie Letnie Grand Prix w skokach narciarskich traktowane jest swobodnie przez czołowych zawodników na świecie. Przede wszystkim skupiają się oni na sezonie zimowym, jednak na starcie w Wiśle poza Polakami pojawią się także inne gwiazdy. Na listach startowych znaleźli się m.in.: Niemcy: Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Andreas Wellinger i Stephan Leyhe, Słoweńcy: Domn Prevs i Bor Pavlovcić, czy też Austriacy: Clemens Aigner, Ulrich Wohlgenannt i Thomas Lackner. Udział w zawodach weźmie również Bułgar Władimir Zografski, który od początku tego sezonu trenowany jest przez duet Grzegorz Sobczyk i Andrzej Zapotoczny. Faworytami konkursów przed własną publicznością będą Polacy. 

Plan weekendu

Skoczkowie skakanie rozpoczną w piątek o 16:00 od oficjalnego treningu. Plan weekendu prezentuje się następująco. 

22.07 

16:00 – oficjalny trening

18:15 – kwalifikacje

23.07

14:00 – seria próbna

15:00 – początek konkursu indywidualnego

24.07

11:00 – kwalifikacje

13:00 – początek konkursu indywidualnego

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...