Poznaliśmy kadrę Polaków na otwarcie Letniego Grand Prix w Wiśle

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePoznaliśmy kadrę Polaków na otwarcie Letniego Grand Prix w Wiśle

Już w najbliższy weekend 22-24 lipca w Wiśle rozegrane zostaną premierowe zawody Letniego Grand Prix 2022 w skokach narciarskich. Trener Thomas Thurnbichler powołał na najbliższe konkursy 12. zawodników, który rozpoczną zmagania już 22 lipca podczas piątkowych kwalifikacji. W kadrze znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Maciej Kot, Jakub Wolny, Tomasz Pilch, Jan Habdas, Jarosław Krzak i Kacper Juroszek. 

Pierwszy konkurs z nowym trenerem

Dla reprezentantów Polski w skokach narciarskich zawody w Wiśle będą pierwszymi pod wodzą nowego trenera. Przypomnijmy, że na koniec ubiegłego sezonu Austriak Thomas Thurnbichler zastąpił na tym stanowisku Czecha Michala Doleżala. Jest to nowe otwarcie dla wielu zawodników, którzy w ubiegłym roku skakali mniej w kadrze A lub nie łapali się do niej w ogóle. Otwarcie Letniego Grand Prix 2022 odbędzie się w Wiśle, dzięki czemu Thomas Thurnbichler mógł powołać na te zawody aż 12. zawodników. To doskonała okazja do zweryfikowania, jak na początku letniego skakania i na kilka miesięcy przed zimą wyglądają nasi reprezentanci. W gronie powołanych znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Maciej Kot, Jakub Wolny, Tomasz Pilch, Jan Habdas, Jarosław Krzak i Kacper Juroszek.

Mocne nazwiska na starcie

Już tradycyjnie Letnie Grand Prix w skokach narciarskich traktowane jest swobodnie przez czołowych zawodników na świecie. Przede wszystkim skupiają się oni na sezonie zimowym, jednak na starcie w Wiśle poza Polakami pojawią się także inne gwiazdy. Na listach startowych znaleźli się m.in.: Niemcy: Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Andreas Wellinger i Stephan Leyhe, Słoweńcy: Domn Prevs i Bor Pavlovcić, czy też Austriacy: Clemens Aigner, Ulrich Wohlgenannt i Thomas Lackner. Udział w zawodach weźmie również Bułgar Władimir Zografski, który od początku tego sezonu trenowany jest przez duet Grzegorz Sobczyk i Andrzej Zapotoczny. Faworytami konkursów przed własną publicznością będą Polacy. 

Plan weekendu

Skoczkowie skakanie rozpoczną w piątek o 16:00 od oficjalnego treningu. Plan weekendu prezentuje się następująco. 

22.07 

16:00 – oficjalny trening

18:15 – kwalifikacje

23.07

14:00 – seria próbna

15:00 – początek konkursu indywidualnego

24.07

11:00 – kwalifikacje

13:00 – początek konkursu indywidualnego

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...