Przed nami wielki finał Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Planicy wystartuje sześciu Polaków

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePrzed nami wielki finał Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Planicy wystartuje...

W dniach 24-27 marca w słoweńskiej Planicy zostanie rozegrany wielki finał sezonu cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nas skoczni mamuciej Letalnica zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne oraz jeden drużynowy. Kluczowa dla Polaków będzie walka Piotra Żyły o podium małej kryształowej kuli za loty narciarskie, a także walka Dawida Kubackiego o znalezienie się wśród najlepszych 30. zawodników sezonu i start w zawodach kończących cykl. W kadrze Polski na zawody w Planicy znaleźli się: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała i Jakub Wolny. 

Żyłą skacze o podium. Wąsek wraca po koronawirusie

W ostatnim tygodniu w znakomitej formie był Piotr Żyła, który w drugim konkursie indywidualnym w lotach w Oberstfordie zajął drugie miejsce. Dzięki temu wciąż pozostaje w walce o podium w klasyfikacji Pucharu Świata w lotach narciarskich, za który przyznaje się małą kryształową kulę. Polak zajmuje obecnie 4. miejsce i traci tylko 5 punktów do trzeciego Słoweńca Zigi Jelara oraz 35 punktów do liderujących: Austriaka Stefana Krafta i Słoweńca Timiego Zajca. Niestety w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nasi zawodnicy nie walczą już o wysokie pozycje. 

Do naszej kadry po weekendzie nieobecności wraca Paweł Wąsek, który tuż przed Oberstdorfem otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Szybko poradził sobie jednak z zakażeniem i wystartuje w finałowych zawodach w Planicy. Oprócz niego i Piotra Żyły w Słowenii zobaczymy jeszcze: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Jakuba Wolnego i Andrzeja Stękałę. Dawid Kubacki jest na 29. miejscu i w przedostatnim konkursie powalczy o pozostanie w czołowej 30. 

Ryoyu Kobayashi i Karl Geiger walczą o zwycięstwo w Pucharze Świata

Niezwykle pasjonująco zapowiada się walka o końcowe zwycięstwo w cyklu Pucharu Świata. Do końca pozostały dwa konkursy indywidualne, a liderem jest Japończyk Ryoyu Kobayashi. Zawodnik ma 66 punktów przewagi nad drugim Niemcem Karlem Geigerem, dlatego emocje powinny być do ostatniego skoku. Oczywiście w lepszej sytuacji znajduje się Japończyk. 

Plan zawodów

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego odbędą się w czwartek i wyłonią 40. zawodników, którzy będą skakać. W ostatnim konkursie tego sezonu udział weźmie czołowa 30. Pucharu Świata. Szczegółowy plan ostatniego weekendu Pucharu Świata przedstawiamy poniżej. 

24.03.2022 – czwartek

11:00 – kwalifikacje

25.03.2022 – piątek

14:00 – konkurs indywidualny

26.03.2022 – sobota

10:00 – konkurs drużynowy

27.03.2022 – niedziela

10:00 – konkurs indywidualny 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...