STS KOD PROMOCYJNY

Przed nami wielki finał Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Planicy wystartuje sześciu Polaków

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePrzed nami wielki finał Pucharu Świata w skokach narciarskich. W Planicy wystartuje...

W dniach 24-27 marca w słoweńskiej Planicy zostanie rozegrany wielki finał sezonu cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nas skoczni mamuciej Letalnica zostaną rozegrane dwa konkursy indywidualne oraz jeden drużynowy. Kluczowa dla Polaków będzie walka Piotra Żyły o podium małej kryształowej kuli za loty narciarskie, a także walka Dawida Kubackiego o znalezienie się wśród najlepszych 30. zawodników sezonu i start w zawodach kończących cykl. W kadrze Polski na zawody w Planicy znaleźli się: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Andrzej Stękała i Jakub Wolny. 

Żyłą skacze o podium. Wąsek wraca po koronawirusie

W ostatnim tygodniu w znakomitej formie był Piotr Żyła, który w drugim konkursie indywidualnym w lotach w Oberstfordie zajął drugie miejsce. Dzięki temu wciąż pozostaje w walce o podium w klasyfikacji Pucharu Świata w lotach narciarskich, za który przyznaje się małą kryształową kulę. Polak zajmuje obecnie 4. miejsce i traci tylko 5 punktów do trzeciego Słoweńca Zigi Jelara oraz 35 punktów do liderujących: Austriaka Stefana Krafta i Słoweńca Timiego Zajca. Niestety w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nasi zawodnicy nie walczą już o wysokie pozycje. 

Do naszej kadry po weekendzie nieobecności wraca Paweł Wąsek, który tuż przed Oberstdorfem otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Szybko poradził sobie jednak z zakażeniem i wystartuje w finałowych zawodach w Planicy. Oprócz niego i Piotra Żyły w Słowenii zobaczymy jeszcze: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Jakuba Wolnego i Andrzeja Stękałę. Dawid Kubacki jest na 29. miejscu i w przedostatnim konkursie powalczy o pozostanie w czołowej 30. 

Ryoyu Kobayashi i Karl Geiger walczą o zwycięstwo w Pucharze Świata

Niezwykle pasjonująco zapowiada się walka o końcowe zwycięstwo w cyklu Pucharu Świata. Do końca pozostały dwa konkursy indywidualne, a liderem jest Japończyk Ryoyu Kobayashi. Zawodnik ma 66 punktów przewagi nad drugim Niemcem Karlem Geigerem, dlatego emocje powinny być do ostatniego skoku. Oczywiście w lepszej sytuacji znajduje się Japończyk. 

Plan zawodów

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego odbędą się w czwartek i wyłonią 40. zawodników, którzy będą skakać. W ostatnim konkursie tego sezonu udział weźmie czołowa 30. Pucharu Świata. Szczegółowy plan ostatniego weekendu Pucharu Świata przedstawiamy poniżej. 

24.03.2022 – czwartek

11:00 – kwalifikacje

25.03.2022 – piątek

14:00 – konkurs indywidualny

26.03.2022 – sobota

10:00 – konkurs drużynowy

27.03.2022 – niedziela

10:00 – konkurs indywidualny 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...