STS KOD PROMOCYJNY

Reprezentanci Polski wystartują w Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie figurowym w Montpellier. O dobre wyniki może być trudno

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweReprezentanci Polski wystartują w Mistrzostwach Świata w łyżwiarstwie figurowym w Montpellier. O...

Już dziś rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie figurowym, które rozgrywane są w hali Sud de France Arena we francuskim Montpellier. Na starcie pojawi się kilkoro reprezentantów Polski, jednak nie są oni zaliczani do grona faworytów. We Francji będziemy oglądali: parę taneczną Anastasiję Polibinę i Pawieła Gołowisznikowa, solistę Władimira Samojłowa oraz solistkę Jekaterinę Kurakową. Największe nadzieje wiążemy ze starem tej ostatniej. Nasza 19-letnia reprezentantka na ostatnich Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie zajęła 12. miejsce. 

Brak faworyzowanych Rosjan

Będą to na pewno mistrzostwa świata inne niż wszystkie, ponieważ ze względu na zbrojną agresję wojsk rosyjskich na Ukrainę, z rywalizacji wykluczono Rosjan i Białorusinów. Szczególnie ci pierwsi zawsze należą do ścisłej czołówki i są głównymi faworytami do walki o medale. Ich brak jest jednak szansą dla innych zawodników, w tym m.in. dla Jekateriny Kurakowej, która ma szanse na walkę nawet o miejsca TOP 6, jeżeli udadzą jej się dwa przejazdy w kategorii solistek. 

Anastasija Polibina i Pawieł Gołowisznikow z kwalifikacją w ostatniej chwili 

Pierwotnie na mistrzostwach świata we Francji Polskę miała reprezentować nasza najlepsza para taneczna Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew. Niestety 3 marca oficjalnie potwierdzili, że z powodu zakażenia koronawirusem zabraknie ich na starcie drugiej najważniejszej imprezy w tym roku. Ich miejsce zajęli Anastasija Polibina i Pawieł Gołowisznikow, którzy do Francji pojechali z marszu i raczej nie powinni odegrać tam kluczowej roli. Łącznie udział w rywalizacji par tanecznych będziemy oglądali 32 duety, a tradycyjnie głównymi faworytami będą Amerykanie. 

Jekaterina Kurakowa i Władimir Samojłow w konkurencjach indywidualnych

W konkurencjach indywidualnych zdecydowanie większe szanse daje się Jekaterinie Kurakowej, czyli 12. zawodniczce ostatnich Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Pod nieobecność Rosjanek nasza łyżwiarka figurowa powinna włączyć się do walki o czołową 10., a może nawet o coś więcej. Dużo mniejsze szanse daje się Władimirowi Samojłowowi, jednak go również stać na sprawienie niespodzianki. 

O wszystkim przekonamy się już w dniach 21-27 marca, gdzie w Montpellier odbędzie się rywalizacja najlepszych: solistek, solistów, par tanecznych i par sportowych na świecie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...