Skład Polaków na przedostatni weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieSkład Polaków na przedostatni weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich

Trener Thomas Thurbichler podał skład reprezentacji Polski na przedostatnie zawody Pucharu Świata w tym sezonie. Do Lahti walczyć o punkty polecą: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł i Jan Habdas. Ze względów osobistych sezon przedwcześnie zakończył Dawid Kubacki. W kadrze znaleźli się z kolei Tomasz Pilch i Jan Habdas, którzy ostatnio startowali w lutym w rumuńskim Rasnovie. 

Szóstka Polaków na starcie kwalifikacji

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski skorzysta z limitu i do Lahti pojedzie sześciu zawodników. Pod nieobecność Dawida Kubackiego liderami powinni być Piotr Żyła i Kamil Stoch, którzy w tym sezonie skaczą przynajmniej solidnie. Pozostała czwórka to: Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł i Jan Habdas. To między nimi rozegra się walka o dwa miejsca w zespole na sobotni konkurs drużynowy. Na niedzielę z kolei zaplanowano kwalifikacje oraz jedyny w ten weekend konkurs indywidualny. 

Dawid Kubacki zakończył sezon 

Z przyczyn osobistych Dawid Kubacki przedwcześnie zakończył sezon. Oznacza to, że prawdopodobnie wypadnie poza pierwszą trójkę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, jednak teraz nie jest to najważniejsze. Reprezentant Polski zajmuje drugie miejsce i wyprzedza o 42 punkty Austriaka Stefana Krafta oraz o 118 punktów Słoweńca Anze Laniska. Zwycięzcą Kryształowej Kuli na kilka konkursów przed końcem został Norweg Halvor Egner Granerud. O wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej walczy Piotr Żyła, który obecnie jest szósty i traci 16 punktów do Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Na 13. pozycji plasuje się obecnie Kamil Stoch. Do czołowej dziesiątki traci już 124 punkty. 

Plan startów w Lahti 

Skoczkowie w Lahti zaczną skakanie dopiero w sobotę. Wówczas odbędzie się trening i konkurs drużynowy. Na dzień później zaplanowano kwalifikacje i konkurs indywidualny. Poniżej harmonogram startów. 

25.03.2023 

16:15 – konkurs drużynowy

26.03.2023

13:30 – kwalifikacje

15:15 – konkurs indywidualny

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza na 2023 rok. Gdzie w najbliższym czasie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który ma ambicje do gry w czołowej dziesiątce prestiżowego rankingu ATP. Polak raz znajduje się w upragnionej "topce", innym razem...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....