STS KOD PROMOCYJNY

Czas na zakończenie cyklu Raw Air. Czy Kamil Stoch włączy się do walki o podium?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieCzas na zakończenie cyklu Raw Air. Czy Kamil Stoch włączy się do...

Przed nami ostatni akord tegorocznego cyklu Raw Air, który rozgrywany jest w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Najlepsi skoczkowie świata powalczą w drugim konkursie w Oslo. Kwalifikacje do konkursu odbędą się o godzinie 14:00, a konkurs indywidualny mężczyzn zaplanowano na 15:45. Na starcie kwalifikacji stanie sześciu reprezentantów Polski, a Kamil Stoch ma chrapkę na włączenie się do walki o podium Raw Air. Do trzeciego Niemca Karla Geigera traci niespełna 11 punktów. Niezagrożonym liderem wydaje się być Stefan Kraft z Austrii. 

Sześciu Polaków na stracie kwalifikacji

Na starcie kwalifikacji do konkursu głównego w Oslo obejrzymy sześciu reprezentantów Polski. O awans powalczą: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Jakub Wolny i Kacper Juroszek. Start w kwalifikacjach będzie niezwykle istotny, ponieważ punkty w nich zdobyte wliczane są do klasyfikacji cyklu Raw Air. Będzie to także ważny start dla Kacpra Juroszka, który pechowo nie awansował do pierwszego konkursu indywidualnego odbywającego się 5 marca. Wierzymy, że tym razem nie będzie miał problemów z załapaniem się do 50. 

Walka w Raw Air

Zawody w Oslo będą ostatnim akordem w cyklu Raw Air. Po 2/3 rywalizacji liderem pozostaje Austriak Stefan Kraft, który o ponad 15 punktów wyprzedza drugiego Ryoyu Kobayashiego z Japonii. Na najniższym stopniu podium znajduje się Niemiec Karl Geiger, który traci 26,7 punktu do lidera i ma przewagę zaledwie 0,2 punktu nad rodakiem Markusem Eisenbichlerem. Warto zwrócić uwagę także na Kamila Stocha, który jest na 6. miejscu i do podium traci 10,6 punktu. Nieco niżej są pozostali Polacy. Dawid Kubacki jest 13., Piotr Żyła 16., a Paweł Wąsek 20. Szczególnie dwaj pierwsi wciąż mają szansę na awans do pierwszej 10. Kacper Juroszek i Jakub Wolny znajdują się pod koniec stawki. 

Walka o Kryształową Kulę

Ciekawie zapowiada się również walka o Kryształową Kulę. Liderem Pucharu Świata jest Ryoyu Kobayashi, który stopniowo powiększa przewagę nad Karlem Geigerem. Obecnie wynosi ona 67 punktów. Wydaje się, że to oni powalczą o końcowe zwycięstwo, ponieważ trzeci w klasyfikacji Norweg Halvor Egner Granerud traci do Japończyka już 295 punktów. Polacy zajmują dalsze lokaty. Piotr Żyła i Kamil Stoch są ex aequo na 19. miejscu, Dawid Kubacki na 33, Paweł Wąsek na 41., Jakub Wolny na 55., a Kacper Juroszek nie zdobył w tym sezonie jeszcze ani jednego punktu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...