STS KOD PROMOCYJNY

Dwóch Polaków w 10 konkursu w Lillehammer. Stefan Kraft znów bezkonkurencyjny 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieDwóch Polaków w 10 konkursu w Lillehammer. Stefan Kraft znów bezkonkurencyjny 

Pierwszy konkurs tegorocznego Raw Air w Norwegii był kapitalny. Oglądaliśmy w nim bardzo dalekie skoki, w tym doskonałe próby Polaków. Niestety naszym reprezentantom zazwyczaj wychodził jeden zdecydowanie lepszy skok i drugi solidny, przez co nie zbliżyli się do podium. Najlepszy Piotr Żyła zajął 8. miejsce, a na 10. sklasyfikowano Kamila Stocha. W pierwszej 15. znalazło się jeszcze miejsce dla Dawida Kubackiego, a Paweł Wąsek został sklasyfikowany na 23. miejscu. Do drugiej serii nie awansował Kacper Juroszek. Najlepszy w Lillehammer był Stefan Kraft, który prowadzi w klasyfikacji Raw Air. 

Solidne skakanie biało-czerwonych

Po pierwszej serii najlepszym z Polaków był Kamil Stoch, jednak w drugiej zdecydowanie lepiej spisał się Piotr Żyła, który zarówno na półmetku, jak i na koniec zawodów zajmował 8. miejsce. W pierwszej serii Piotr Żyła wylądował na 130 metrze, a w drugiej osiągnął aż 137 metrów, co dało mu łącznie 269,7 punktów. Do podium jednak sporo zabrakło, bo trzeci Karl Geiger miał nad nim przewagę blisko 17 punktów. Kamil Stoch zajął 10. miejsce po skokach po próbach na odległość 129,5 metra i 133,5 metra. 

W połowie drugiej dziesiątki uplasował się Dawid Kubacki, który ostatecznie zajął 15. miejsce po skokach na 128,5 metra oraz 135 metrów. Na 23. miejscu zmagania zakończył Paweł Wąsek, który skoczył kolejne 125,5 metra oraz 132 metry. Niestety w drugiej serii nie oglądaliśmy Kacpra Juroszka, któremu do awansu zabrakło blisko 8 punktów i po skoku na 120 metrów został sklasyfikowany na 36. miejscu. Konkurs w Lillehammer wygrał Stefan Kraft i to on jest liderem cyklu Raw Air. Drugie miejsce zajął lider Pucharu Świata Japończyk Ryoyu Kobayashi, a trzecie Niemiec Karl Geiger. 

Dwóch Polaków w 10 klasyfikacji Raw Air

Pierwsza trójka klasyfikacji cyklu Raw Air wygląda tak samo, jak wyniki zawodów w Lillehammer. Liderem jest Stefan Kraft, który ma przewagę 16,4 punktu nad drugim Kobayashim. Na 7. miejscu sklasyfikowany jest Piotr Żyła, który do lidera traci 33,8 punktu. Miejsce za nim znajduje się Kamil Stoch, który do Żyły traci tylko 0,5 punktu. Na 13. miejscu w Raw Air sklasyfikowany jest Dawid Kubacki ze stratą 43,5 punktu do lidera. Pozostali Polacy zajmują dalsze miejsca: 21. Paweł Wąsek, 39. Kacper Juroszek i 52. Stefan Hula. Ten ostatni nie będzie skakał już w tegorocznym Raw Air, ponieważ jego miejsce w reprezentacji zajmie dobrze dysponowany w Pucharze Kontynentalnym Jakub Wolny. Kolejne skakanie już w piątek, gdy zostaną rozegrane zawody drużyn mieszanych. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...