STS KOD PROMOCYJNY

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Stefan Hula wystartują w olimpijskim konkursie na skoczni normalnej 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaZimowe Igrzyska OlimpijskieKamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Stefan Hula wystartują w olimpijskim...

Trener Michał Doleżal po piątkowych treningach ogłosił skład polskich skoczków, którzy wystartują w sobotnich kwalifikacjach do konkursu olimpijskiego na skoczni normalnej. O ile udział w pierwszej rywalizacji w Pekinie Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły wydawał się pewny, o tyle do samego końca o ostatnie miejsce w drużynie walczyli Stefan Hula i Paweł Wąsek. Ostatecznie Michał Doleżal zdecydował się na bardziej doświadczonego Hulę. 

Wysoka forma Kamila Stocha

Pierwszy piątkowy trening potwierdził, że Kamil Stoch w Pekinie znajduje się w wysokiej formie. Polak wygrał rywalizację po skoku na odległość 101 metrów, po czym nie wystąpił już w dwóch kolejnych sesjach treningowych. To pokaz mocy polskiego multimedalisty olimpijskiego, który udowadnia, że ma ochotę na kolejne medale. W dwóch piątkowych treningach udział wzięli Piotr Żyła i Dawid Kubacki, przy czym ten pierwszy skakał zdecydowanie równiej. Piotr Żyła zajął kolejno 17. (96 m) i 7. miejsce (100 m), a Dawid Kubacki plasował się na 49. (76 m) i 21. miejscu (95 m)

Stefan Hula i Paweł Wąsek walczyli do końca

O ostatnie miejsce w reprezentacji Polski na sobotnie kwalifikacje do końca walczyli Stefan Hula i Paweł Wąsek. W pierwszym piątkowym treningu lepiej spisał się Hula, który zajął w nim 29. miejsce. Wąsek był 43. Dwa kolejne treningi to lepsze lokaty młodszego z Polaków, który zajmował 22. i 24. miejsca. Bardziej doświadczony Stefan Hula był kolejno 31. i 30. Ostatecznie jednak Michał Doleżal zdecydował o tym, że w kadrze na konkurs na skoczni normalnej znajdzie się Stefan Hula, który w przeciągu dwóch dni treningowych pokazywał równiejszą formę i lepsze skoki. 

Start sobotnich kwalifikacji o godzinie 7:20. Pierwsza seria niedzielnego konkursu rozpocznie się o godzinie 12:00 czasu polskiego. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...