Kamil Stoch wygrał kwalifikacje do konkursu w Oslo w ramach cyklu Raw Air. Kacper Juroszek z brakiem awansu

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKamil Stoch wygrał kwalifikacje do konkursu w Oslo w ramach cyklu Raw...

Ze świetnej strony w kwalifikacjach do konkursu w Oslo pokazał się Kamil Stoch. Polak wygrał prolog, dzięki czemu umocnił swoją pozycję w czołówce klasyfikacji cyklu Raw Air. Nieco gorzej poszło pozostałym reprezentantom Polski, a o sporym pechu może mówić Kacper Juroszek, który zajął dopiero 58. miejsce i nie awansował do konkursu głównego. Powracający do skakania w Pucharze Świata Jakub Wolny zajął wysokie 22. miejsce. Tuż za Kamilem Stochem uplasowali się: Marius Lindvik (Norwegia), Stefan Kraft (Austria) i Robert Johansson (Norwegia). 

Kamil Stoch rozbudził nadzieje

Bez wątpienia swoim skokiem w kwalifikacjach Kamil Stoch rozbudził nadzieje polskich kibiców na sukces biało-czerwonego w Oslo. Polak poszybował na odległość 129,5 metra i z notą 128,8 punktu o 0,4 punkty wyprzedził drugiego w klasyfikacji Mariusa Lindvika. Prolog był niezwykle wyrównany, ponieważ na trzecim miejscu ex aequo znaleźli się Stefan Kraft i Robert Johansson ze stratą punktu do Polaka. Nieco słabiej poszło pozostałym reprezentantom Polski. Dawid Kubacki po skoku na odległość 127 metrów zajął 14. miejsce. Kolejny był Paweł Wąsek, który uzyskał 123 metry i wylądował na 20. miejscu. 

Jakub Wolny uzyskał taką samą odległość i ostatecznie zajął 22. miejsce. Nieoczekiwanie dość słabo poszło Piotrowi Żyle, który skoczył 122 metry i zajął 27. miejsce w kwalifikacjach. Niestety do konkursu nie zdołał awansować Kacper Juroszek, który skoczył zaledwie 113 metrów i zajął 58. miejsce. Ostatecznie do awansu do pierwszej serii konkursowej zabrakło mu 8,2 punktu. W kwalifikacjach przepadli również m.in. Anze Semenić ze Słowenii i Mackenzie Boyd-Clowes z Kanady. 

Stefan Kraft wciąż liderem Raw Air

Po kwalifikacjach liderem cyklu Raw Air pozostał Stefan Kraft, który wyprzedza Ryoyu Kobayashiego (Japonia) i Karla Geigera (Niemcy). Kamil Stoch zajmuje 7. miejsce, Piotr Żyła 10. miejsce, a Dawid Kubacki 11. miejsce. Polacy wciąż liczą się w walce o czołowe lokaty w cyklu. Konkurs rozpocznie się o godzinie 17. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Jak jest z piłką nożną kobiet w Polsce? Biało-czerwone zagrają z Albanią i Kosowem

Przed reprezentacją Polek w piłce nożnej jeszcze dwa mecze eliminacyjne w ramach Mistrzostw Świata. 1 września biało-czerwone zmierzą się z Albanią, a 6 września...