STS KOD PROMOCYJNY

Katastrofa Kamila Stocha w drugiej serii konkursu w Oslo. Polak spadł z 1 na 15 miejsce. 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieKatastrofa Kamila Stocha w drugiej serii konkursu w Oslo. Polak spadł z...

Po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata w Oslo polscy kibice mogli być pełni nadziei. Kamil Stoch po znakomitym skoku na odległość 129 metrów w niesprzyjających warunkach objął prowadzenie i jako lider zakończył pierwszą serię. Do drugiej serii awansowali także Paweł Wąsek, Piotr Żyła i Jakub Wolny. Niestety tym razem ta sztuka nie udała się Dawidowi Kubackiemu i Kacprowi Juroszkowi. Ostatecznie jednak w drugiej serii Kamil Stoch zepsuł swój skok i wylądował na 15. miejscu, a zawody wygrał Norweg Daniel Andre Tande. 

Słodko-gorzka pierwsza seria w wykonaniu biało-czerwonych. Później było gorzej

Pierwsza seria konkursowa w Oslo była dla polskich skoczków słodko-gorzka. Z jednej strony liderem był Kamil Stoch, a z drugiej strony do drugiej serii nie awansował Dawid Kubacki. Kamil Stoch prowadził po pierwszej serii z przewagą 1,6 punktu nad Austriakiem Stefanem Kraftem. Niestety w drugiej serii skoczył zaledwie 118 metrów, co sprawiło, że spadł dopiero na 15. miejsce. Nieco niżej znaleźli się Piotr Żyła i Paweł Wąsek. Ex aequo zajęli 18. miejsce i skakali bardzo podobnie w obu seriach. Piotr Żyła skakał na odległość 120,5 metra oraz 128 metrów, a Paweł Wąsek na odległość 120 metrów i 128,5 metra. 

Ostatnim z biało-czerwonych w drugiej serii był Jakub Wolny, który po skokach na odległość 124 metrów i 118 metrów zajął 26. miejsce. Dawid Kubacki został sklasyfikowany na 33. miejscu, a Kacper Juroszek na 35. miejscu. Konkurs wygrał Norweg Daniel Andre Tande przed Słoweńcem Anze Laniskiem i Austriakiem Stefanem Kraftem, który przy okazji wygrał cykl Raw Air. 

Kamil Stoch najlepszym z Polaków w Raw Air

Norweski cykl Raw Air wygrał Stefan Kraft, który wyprzedził Niemca Karla Geigera o 30,7 punktów. Na trzecim miejscu znalazł się Japończyk Ryoyu Kobayashi. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch ukończył rywalizację na 12. miejscu. W drugiej dziesiątce znaleźli się także Piotr Żyła (16. miejsce) i Paweł Wąsek (17.). Tuż za nią uplasował się Dawid Kubacki (21.). Pozostali Polacy zajęli dalsze lokaty: Jakub Wolny (45.), Kacper Juroszek (47.) i Stefan Hula (68.). 

Liderem Pucharu Świata pozostaje Ryoyu Kobayashi z przewagą 58. punktów nad Karlem Geigerem. To między nimi rozegra się walka o Kryształową Kulę. Kamil Stoch zajmuje w klasyfikacji 19. miejsce, a Piotr Żyła jest na 20. pozycji. Pozostali Polacy są poza pierwszą trzydziestką. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...