STS KOD PROMOCYJNY

Maciej Kot na 6 miejscu w pierwszym konkursie finału Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieMaciej Kot na 6 miejscu w pierwszym konkursie finału Pucharu Kontynentalnego w...

W obecny weekend odbywa się wielki finał cyklu Pucharu Kontynentalnego. Zawody rozgrywane są na Wielkiej Krokwi w Zakopanem po tym, jak zostały one odebrane Rosjanom z powodu sankcji nałożonych przez FIS na tamtejszą federację. W drugiej serii oglądaliśmy 7 z 12 reprezentantów Polski. Najlepiej poszło Maciejowi Kotowi, który ukończył rywalizację na 6. pozycji. Pozostali biało-czerwoni nie zmieścili się do pierwszej 10. Zwycięzcą zwodów był Słoweniec Ziga Jelar, który wyprzedził Austriaka Thomasa Lacknera i swojego rodaka Bora Pavlovcicia. 

Równe skoki Macieja Kota. Pozostałym poszło nieco słabiej

Najdalej z biało-czerwonych w pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem skakał Maciej Kot. Zaliczył kolejno 134,5 metra oraz 128,5 metra, co dało mu łącznie 257,3 punktu i 6. miejsce. Do podium Polak stracił 6,1 punktu i pokazał, że w pozostałych dwóch konkursach w Zakopanem może jeszcze powalczyć  o poprawienie tej pozycji. Między 12 i 14 miejscem uplasowało się trzech reprezentantów Polski. Najwyżej znalazł się Andrzej Stękała, a tuż za nim Aleksandro Zniszczoł i doświadczony Stefan Hula.

Pod koniec drugiej dziesiątki uplasował się jeszcze Kacper Juroszek, który zajął 19. miejsce. Na 23. miejscu pierwsze sobotnie skakanie skończył Klemens Murańka, a na 27. miejscu uplasował się ostatni z naszych reprezentantów w drugiej serii Jan Habdas. Niestety sztuka awansu do drugiej serii nie udała się naszym pozostałym zawodnikom. Po pierwszej serii z konkursem pożegnali się: Mateusz Gruszka, Tomasz Pilch, Tymoteusz Amilkiewicz, Jarosław Krzak i Szymon Jojko. 

Ziga Jelar najlepszy. Mocna obsada finału Pucharu Kontynentalnego

Zwycięzcą pierwszego konkursu w Zakopanem został Słoweniec Ziga Jelar, który o ponad 18 punktów wyprzedził drugiego Thomasa Lacknera z Austrii. Najniższe miejsce na podium zajął Bor Pavlovcić ze Słowenii. W konkursie oglądaliśmy także m.in. Anze Semenicia i Tilena Bartola (Słowenia). Na dwa konkursy przed zakończeniem cyklu liderem pozostaje Joachim Oedegaard Bjoereng z Norwegii, który ma już tylko 24 punkty przewagi nad Lacknerem. W pierwszym konkursie w Zakopanem Norweg zajął 11. miejsce. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...