Paweł Wąsek nie wystartuje w konkursie lotów w Oberstdorfie. Powodem zakażenie koronawirusem

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePaweł Wąsek nie wystartuje w konkursie lotów w Oberstdorfie. Powodem zakażenie koronawirusem

Niestety pech nie opuszcza reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Na dzień przed rozpoczęciem skakania w Obersdorfie pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał Paweł Wąsek, który w ostatniej chwili został wycofany ze startu. Zawodnik ma objawy choroby i przebywa w izolacji, a za jego zdrowie trzymamy kciuki. Istnieją małe szanse, że uda mu się wrócić jeszcze na finałowe zawody tego sezonu, które zostaną rozegrane w słoweńskiej Planicy. 

Paweł Wąsek nie jedzie do Niemiec

O powodach swojej absencji w najbliższych zawodach Pucharu Świata rozgrywanych na skoczni mamuciej im. Heiniego Klopfera Paweł Wąsek poinformował za pośrednictwem Instagrama. Później informację tę potwierdził również Polski Związek Narciarski. Obecnie zawodnik przebywa w domu i będzie walczył o powrót do zdrowia i możliwość wystartowania w finałowym weekendzie w Planicy. To kolejne zachorowanie w kadrze Polski w ostatnich tygodniach. Tuż przed rozpoczęciem mistrzostw świata w lotach narciarskich w Vikersund, pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymał także trener Michał Doleżal. 

W Niemczech wystartują: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Andrzej Stękała oraz Aleksander Zniszczoł, który został dowołany w miejsce Pawła Wąska. 

Dobry sezon młodego Polaka

Bez dwóch zdań 22-letni Paweł Wąsek ma za sobą udany sezon. Jest jednym z pewnych punktów naszej reprezentacji, choć ta przeżywa obecnie największych kryzys od lat. Indywidualnie Paweł Wąsek zajmuje 40. miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata, jednak najbliższa absencja może spowodować jego spadek. Jest czwartym Polakiem w rankingu, ponieważ przed nim znajduje się tylko utytułowana trójka: Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. 

Najlepszym indywidualnym występem Pawła było 6. miejsce w zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagile w Rosji na początku grudnia ubiegłego roku. Ponadto jeszcze trzykrotnie łapał się do pierwszej 20. indywidualnego konkursu Pucharu Świata. Miało to miejsce we szwajcarskim Engelbergu (19. miejsce) oraz dwukrotnie w norweskim Oslo (14. i 18. miejsce). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jak opakować wydarzenia sportowe? O organizacji podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Polska imprezami sportowymi stoi - to prawda, bowiem w wielu dyscyplinach nasz kraj jest mocno ceniony przez europejskie i światowe federacje. Ale czy na...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...