STS KOD PROMOCYJNY

Pech Dawida Kubackiego w drugiej serii. Polacy poza dziesiątką w konkursie w Oslo

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePech Dawida Kubackiego w drugiej serii. Polacy poza dziesiątką w konkursie w...

Pechowo dla reprezentantów Polski ułożył się konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Po pierwszej serii Dawid Kubacki zajmował wysokie czwarte miejsce z realnymi szansami na walkę o podium. Niestety w drugiej serii trafił na fatalne warunki i w konsekwencji spadł o kilkanaście miejsc w klasyfikacji. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch zajął 11. miejsce, a Paweł Wąsek został sklasyfikowany na 14. pozycji. Do drugiej serii nie awansował Jakub Wolny, a konkurs po fantastycznych skokach wygrał Norweg Marius Lindvik. 

Dawid Kubacki mógł powalczyć o podium

Przez bardzo długo w pierwszej serii na prowadzeniu, a następnie na drugim miejscu znajdował się Dawid Kubacki. Polak oddał skok na odległość 130 metrów i z notą 132,6 punktu zajmował czwarte miejsce. Do trzeciego w klasyfikacji Mariusa Lindvika tracił zaledwie 0,2 punktu. Niestety w drugiej serii Dawid Kubacki skoczył zaledwie 119,5 metra i zajął dopiero 18. miejsce. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Kamil Stoch, który po skokach na odległość 125 metrów i 128 metrów zajął 11. pozycję. Zaledwie trzy pozycje niżej znalazł się Paweł Wąsek po skokach na 123,5 metra i 127,5 metra. 

W drugiej serii oglądaliśmy jeszcze Piotra Żyłę, który zajął 22. miejsce po skokach na odległość 122,5 metra i 124 metry. Niestety na pierwszej serii konkursowej swój udział skończył Jakub Wolny, który skoczył tylko 117 metrów i zajął dopiero 47. miejsce. Wygrał Marius Lindvik przed Niemcem Markusem Eisenbichlerem i Norwegiem Robertem Johanssonem. 

Kamil Stoch coraz bliżej podium w Raw Air

Po dwóch konkursach w klasyfikacji Raw Air na 6. miejscu znajduje się Kamil Stoch, który traci 37,3 punktu do pierwszego Stefana Krafta z Austrii i 10,6 punktu do trzeciego w klasyfikacji Niemca Karla Geigera. Drugie miejsce w klasyfikacji zajmuje Japończyk Ryoyu Kobayashi. Pozostali Polacy spadli o kilka miejsc. Dawid Kubacki jest 13., Piotr Żyła 16, a Paweł Wąsek 20. Kolejny konkurs z cyklu odbędzie się w niedzielę 6 marca. Skoczkowie ponownie powalczą w Oslo. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...