STS KOD PROMOCYJNY

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich Paweł Wąsek, dla którego jest to już koniec sezonu. Młody skoczek zrezygnował ze startu z powodu problemów w locie treningowym, gdzie ledwo uratował się przed poważnym upadkiem. Bez większych problemów do konkursu awansowali: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała i Jakub Wolny. Wygrał Słoweniec Anze Lanisek. 

Kamil Stoch i Dawid Kubacki w czołówce kwalifikacji

Zdecydowanie najlepiej z Polaków spisali się Kamil Stoch i Dawid Kubacki, którzy zakończyli kwalifikacje w czołówce. Pierwszy z nich osiągnął 228,5 metra, dzięki czemu zajął 4. miejsce w kwalifikacjach i stracił do zwycięzcy około 4,5 punktu. Tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki po skoku na odległość 227,5 metra. On do Kamila Stocha stracił równo 3 punkty. Nieco gorzej poszło Piotrowi Zyle, który w Planicy chce powalczyć o podium w klasyfikacji Pucharu Świata w lotach narciarskich. Polak zajmuje w niej 4. miejsce i traci 5 punktów, a do końca pozostały jeszcze dwa konkursy indywidualne. Tym razem w kwalifikacjach był najsłabszym z Polaków i zajął dopiero 25. miejsce po skoku na 221,5 metra. 

Bez większych problemów do pierwszego konkursu indywidualnego w Planicy awansowali jeszcze Andrzej Stękała i Jakub Wolny. Będzie to dla nich ostatnia indywidualna próba w tym sezonie, ponieważ w ostatnim konkursie w niedziele wystartuje tylko najlepsza 30. Pucharu Świata. Andrzej Stękała skoczył 224,5 metra i zajął 20. miejsce, a Jakub Wolny 227,5 metra i zajął 22. miejsce. Przed rozpoczęciem skakania z rywalizacji wycofał się Paweł Wąsek, który wrócił po zakażeniu koronawirusem, jednak miał duże problemy w serii próbnej i nie chciał ryzykować. Tym samym nasz olimpijczyk z Pekinu zakończył sezon Pucharu Świata. 

Anze Lanisek zwycięzcą kwalifikacji

Kwalifikacje po skoku na 233 metry wygrał Słoweniec Anze Lanisek. Tuż za nim uplasował się jego rodak Timi Zajc, który osiągnął 235,5 metra. Najniższe miejsce na podium zajął norweski lotnik Johann Andre Forfang po locie na 225,5 metra. Już na etapie kwalifikacji z konkursem pożegnali się m.in. tacy skoczkowie jak: Junshiro Kobayashi, Naoki Nakamura i Keiichi Sato (Japonia), Stephan Leyhe (Niemcy), Killian Peier (Szwajcaria), czy Ulrich Wohlgenannt (Austria). 

Konkurs indywidualny odbędzie się w piątek 25 marca o 14:00. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...