Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich Paweł Wąsek, dla którego jest to już koniec sezonu. Młody skoczek zrezygnował ze startu z powodu problemów w locie treningowym, gdzie ledwo uratował się przed poważnym upadkiem. Bez większych problemów do konkursu awansowali: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała i Jakub Wolny. Wygrał Słoweniec Anze Lanisek. 

Kamil Stoch i Dawid Kubacki w czołówce kwalifikacji

Zdecydowanie najlepiej z Polaków spisali się Kamil Stoch i Dawid Kubacki, którzy zakończyli kwalifikacje w czołówce. Pierwszy z nich osiągnął 228,5 metra, dzięki czemu zajął 4. miejsce w kwalifikacjach i stracił do zwycięzcy około 4,5 punktu. Tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki po skoku na odległość 227,5 metra. On do Kamila Stocha stracił równo 3 punkty. Nieco gorzej poszło Piotrowi Zyle, który w Planicy chce powalczyć o podium w klasyfikacji Pucharu Świata w lotach narciarskich. Polak zajmuje w niej 4. miejsce i traci 5 punktów, a do końca pozostały jeszcze dwa konkursy indywidualne. Tym razem w kwalifikacjach był najsłabszym z Polaków i zajął dopiero 25. miejsce po skoku na 221,5 metra. 

Bez większych problemów do pierwszego konkursu indywidualnego w Planicy awansowali jeszcze Andrzej Stękała i Jakub Wolny. Będzie to dla nich ostatnia indywidualna próba w tym sezonie, ponieważ w ostatnim konkursie w niedziele wystartuje tylko najlepsza 30. Pucharu Świata. Andrzej Stękała skoczył 224,5 metra i zajął 20. miejsce, a Jakub Wolny 227,5 metra i zajął 22. miejsce. Przed rozpoczęciem skakania z rywalizacji wycofał się Paweł Wąsek, który wrócił po zakażeniu koronawirusem, jednak miał duże problemy w serii próbnej i nie chciał ryzykować. Tym samym nasz olimpijczyk z Pekinu zakończył sezon Pucharu Świata. 

Anze Lanisek zwycięzcą kwalifikacji

Kwalifikacje po skoku na 233 metry wygrał Słoweniec Anze Lanisek. Tuż za nim uplasował się jego rodak Timi Zajc, który osiągnął 235,5 metra. Najniższe miejsce na podium zajął norweski lotnik Johann Andre Forfang po locie na 225,5 metra. Już na etapie kwalifikacji z konkursem pożegnali się m.in. tacy skoczkowie jak: Junshiro Kobayashi, Naoki Nakamura i Keiichi Sato (Japonia), Stephan Leyhe (Niemcy), Killian Peier (Szwajcaria), czy Ulrich Wohlgenannt (Austria). 

Konkurs indywidualny odbędzie się w piątek 25 marca o 14:00. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Michał Winiarski został selekcjonerem reprezentacji Niemiec

Michał Winiarski w najbliższym czasie będzie pracował nie tylko z drużyną klubową, ale także i z reprezentacją. Potwierdziły się doniesienia mediów. Polak został selekcjonerem...