STS KOD PROMOCYJNY

Piotr Żyła najlepszy z Polaków w kwalifikacjach 2 konkursu w Oberstdorfie. Zwycięstwo i rekord skoczni Domena Prevca

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePiotr Żyła najlepszy z Polaków w kwalifikacjach 2 konkursu w Oberstdorfie. Zwycięstwo...

Niestety tylko czterech z sześciu Polaków przebrnęło przez kwalifikacje i wystąpi w pierwszej serii drugiego indywidualnego konkursu w lotach narciarskich w Oberstdorfie. O sporym pechu może mówić Jakub Wolny, którego sędziowie puścili w tragicznych warunkach i nie miał szans na dobry skok. Andrzej Stękała nie został dopuszczony do rywalizacji. Najlepszym z Polaków był Piotr Żyła, który ukończył kwalifikację na 8. miejscu. Zwycięstwo odniósł Słoweniec Domen Prevc, który skokiem na 242,5 metra pobił rekord skoczni im. Heiniego Klopfera.

Dobra forma Piotra Żyła

W przedostatni weekend obecnego sezonu Pucharu Świata w dobrej formie jest Piotr Żyła. Pierwszy konkurs w lotach w Oberstdorfie zakończył na 5. miejscu, a w kwalifikacjach do drugiego konkursu był 8. po skoku na odległość 218 metrów. Drugim z biało-czerwonych był Kamil Stoch. Jego skok na odległość 208,5 metra pozwolił mu na zajęcie 16. miejsca. Dobry skok zanotował Aleksander Zniszczoł, który z niższej belki, jednak przy lepszych warunkach uzyskał 216,5 metra i zajął 20. miejsce. Ostatnim z Polaków w konkursie będzie Dawid Kubacki, który skoczył 199,5 metra i był 24. 

Jakub Wolny i Andrzej Stękała poza konkursem

Niestety o sporym pechu może mówić Jakub Wolny. Organizatorzy zdecydowali na puszczenie Polaka w niekorzystnych warunkach i z niskiej belki, przez co nie miał żadnych szans na dalekie latanie. Ostatecznie zajął 41. miejsce po skoku na 168,5 metra. Andrzej Stękała nie oddał swojej próby, ponieważ jeszcze na skoczni został zdyskwalifikowany za kombinezon. Wszystko dlatego, że swojego zapomniał z domu i startował w komplecie pożyczonym od Dawida Kubackiego. 

Domen Prevc z rekordem skoczni

Kwalifikacje wygrał Słoweniec Domen Prevc, który skokiem na odległość 242,5 metra pobił rekord skoczni. Na podium uplasowali się jeszcze Austriak Stefan Kraft i Słoweniec Timi Zajc. Sensacyjnie do konkursu nie awansowali Norwegowie Marius Lindvik oraz Bendik Jakobsen Heggli, czy też Niemiec Andreas Wellinger. Konkurs rozpocznie się o godzinie 16. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...