STS KOD PROMOCYJNY

Piotr Żyła najlepszym z Polaków w kwalifikacjach konkursu w Oslo. Polacy awansowali w komplecie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePiotr Żyła najlepszym z Polaków w kwalifikacjach konkursu w Oslo. Polacy awansowali...

Polscy skoczkowie narciarscy nie najlepiej spisali się w kwalifikacjach konkursu Pucharu Świata w Oslo, który kończy także norweski cykl Raw Air. Jeszcze przed kwalifikacjami Kamil Stoch mógł mieć nadzieje na awans nawet na podium, jednak całkowicie zepsuł swój skok. Najlepszy z Polaków okazał się Piotr Żyła, który skończył na 9. miejscu. W pierwszej serii konkursowej zobaczymy także: Dawida Kubackiego, Pawła Wąska, Jakuba Wolnego i Kacpra Juroszka. Kwalifikacje wygrał Niemiec Karl Geiger. 

Komplet Polaków w konkursie

Tym razem do konkursu głównego udało się awansować wszystkim Polakom. Pierwszy na rozbiegu z biało-czerwonych pojawił się Kacper Juroszek, który skoczył zaledwie 108 metrów i do końca musiał drżeć o to, czy uda mu się awansować. Na szczęście po zepsutym skoku Johanna Andre Forfanga awansował do 50. i ostatecznie zajął 49. miejsce, a w konkursie oprócz doświadczonego Norwega nie zobaczymy także Niemca Stephana Leyhe. Drugi na rozbiegu pojawił się Jakub Wolny i dzięki skokowi na odległość 116 metrów zajął 31. miejsce. Swoje dobre skakanie w Norwegii kontynuuje Paweł Wąsek, który uzyskał 122,5 metra i zajął 16. miejsce. 

Dawid Kubacki skoczył 121,5 metra i awansował do konkursu głównego z 30. miejsca. Najlepszy z Polaków był Piotr Żyła. Polak skakał jako przedostatni z reprezentantów Polski i osiągnął 124 metry. Pozwoliło to mu na zajęcie 9. miejsca i stracił do pierwszego Karla Geigera 12,2 punktów. Zdecydowanie gorzej poszło Kamilowi Stochowi, który wciąż liczył się w walce o czołową lokatę w Raw Air. Polak zepsuł skok i zanotował 112,5 metra, co dało mu szczęśliwy awans do konkursu z 45. miejsca. 

Stefan Kraft powiększa przewagę w Raw Air

Liderem klasyfikacji Raw Air pozostał Austriak Stefan Kraft, który jeszcze powiększył swoją przewagę nad grupą pościgową. W kwalifikacjach zajął drugie miejsce zaledwie 0,2 punktu za Geigerem. Niemiec awansował na drugie miejsce w cyklu i traci do Krafta 26,6 punktów. Trzecie miejsce zajmuje Japończyk Ryoyu Kobayashi, który traci do lidera 34,4 punktów, po tym jak zepsuł skok w kwalifikacjach. Najwyżej z Polaków jest Kamil Stoch, który zajmuje 11. miejsce. Piotr Żyła jest 13. Dawid Kubacki 17., Paweł Wąsek 20., Kacper Juroszek 48., a Jakub Wolny 53. Na 68. miejscu jest Stefan Hula, który nie skacze już w cyklu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...