STS KOD PROMOCYJNY

Przed nami drugi indywidualny konkurs cyklu Raw Air. Czy Polacy w Oslo powalczą o zwycięstwo?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePrzed nami drugi indywidualny konkurs cyklu Raw Air. Czy Polacy w Oslo...

W sobotę 5 marca rozegrany zostanie konkurs indywidualny w skokach narciarskich w Oslo, który będzie jednocześnie drugim konkursem w norweskim cyklu Raw Air. Tego dnia najlepsi skoczkowie świata powalczą zarówno w kwalifikacjach, jak i w konkursie głównym. Przed zawodami doszło do małej roszady w kadrze prowadzonej przez Michała Doleżala, gdzie miejsce doświadczonego Stefana Huli zajął Jakub Wolny. Ponadto w zawodach będziemy oglądali: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Dawida Kubackiego, Pawła Wąska i Kacpra Juroszka. 

Na co stać Polaków?

Ostatnie konkursy pokazują, że największe nadzieje możemy wiązać ze skokami Piotra Żyły i Kamila Stocha. Pierwszy z nich zajmuje 7. miejsce w klasyfikacji generalnej Raw Air, a Kamil Stoch jest tylko jedną pozycję niżej. Choć już po pierwszym konkursie w Lillehammer mają duże straty do liderów, to jednak przy odrobinie szczęścia mogą włączyć się do walki o podium, czy też indywidualne zwycięstwo w pojedynczym starcie. Do dobrego skakania powraca powoli Dawid Kubacki, czyli nasz brązowy medalista z zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie, które odbyły się w lutym. 

Pewną niewiadomą pozostaje forma Pawła Wąska, który w konkursie potrafi oddać jeden bardzo dobry i jeden słabszy skok, przez co trudno włączyć mu się do walki o wyższe pozycje. O swoje pierwsze pucharowe punkty powalczy także Kacper Juroszek, który w trzech ostatnich konkursach był bardzo blisko pierwszej trzydziestki, jednak zawsze brakowało mu dosłownie kilku punktów. Szansę powrotu do cyklu Pucharu Świata otrzymał Jakub Wolny, który w ostatnich tygodniach z bardzo dobrej strony pokazywał się w Pucharze Kontynentalnym. Kwalifikacje zaplanowano na godzinę 13:00, a pierwsza seria konkursowa wystartuje o 17. 

Kto będzie faworytem?

Biorąc pod uwagę obecną formę, faworytem do zwycięstwa w Oslo i w całym cyklu Raw Air jest Stefan Kraft. Austriak prowadzi po pierwszym konkursie w Lillehammer z przewagą ponad 16 punktów nad drugim Ryoyu Kobayashim z Japonii. Poza tymi zawodnikami mocni powinni być Niemcy: Karl Geiger i Markus Eisenbichler, Norwegowie: Robert Johansson i Halvor Egner Granerud, Austriak Manuel Fettner oraz Słoweniec Cene Prevc. Po cichu liczymy także na dobre skoki biało-czerwonych. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...