STS KOD PROMOCYJNY

Przedostatni weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich w tym sezonie. Polacy powalczą na mamucie w niemieckim Oberstdorfie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskiePrzedostatni weekend Pucharu Świata w skokach narciarskich w tym sezonie. Polacy powalczą...

Reprezentanci Polski w skokach narciarskich w najbliższy weekend wystąpią w niemieckim Oberstdorfie, gdzie zostaną rozegrane zawody Pucharu Świata w lotach narciarskich. Najlepsi skoczkowie świata będą rywalizowali na skoczni im. Heiniego Klopfera, a stawką będą nie tylko punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, ale także walka o małą kryształową kulę wręczaną dla zwycięzcy klasyfikacji prowadzonej na skoczniach mamucich. W Niemczech zobaczymy 6. Polaków. 

Kadra Polski na loty w Oberstdorfie

Michał Doleżal zdecydował, że podczas konkursu rozgrywanego w bawarskiej miejscowości zobaczymy 6. reprezentantów Polski. W kadrze na ten weekend Pucharu Świata znaleźli się: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Jakub Wolny i Andrzej Stękała. Kwalifikacje do pierwszego konkursu odbędą się w piątek 18 marca. W dniach 19 i 20 marca zostaną rozegrane konkursy indywidualne. Zawody w lotach narciarskich charakteryzują się tym, że do konkursu głównego z kwalifikacji awansuje tylko 40. najlepszych zawodników. Za Polakami średnio udane tygodnie, jednak wierzymy w to, że kilka ostatnich konkursów będzie dużo lepsze, co pozwoli nam z optymizmem spojrzeć na przyszłość polskich skoków narciarskich. Te po latach pełnych sukcesów znalazły się w małym dołku. 

Plan weekendu w Oberstdorfie

18.03.2022

17:15 – kwalifikacje

19.03.2022

16:00 – konkurs indywidualny

20.03.2022

14:15 – kwalifikacje

16:00 – konkurs indywidualny

Po skokach w Oberstdorfie zawodnicy przeniosą się do Planicy, gdzie już tradycyjnie odbędzie się finałowy weekend zwodów Pucharu Świata. 

Czy Karl Geiger zagrozi Ryoyu Kobayashiemu?

Przed ostatnimi dwoma weekendami Pucharu Świata podstawowym pytaniem jest to, czy Niemiec Karl Geiger zagrozi aktualnemu liderowi klasyfikacji Japończykowi Ryoyu Kobayashiemu? Między nimi jest zaledwie 58 punktów różnicy, a to Niemiec wydaje się być lepszym lotnikiem, dlatego wszystko się może zdarzyć. Zajmujący trzecie miejsce Norweg Halbor Egner Granerud nie będzie się już liczył w tej walce. Polacy zajmują dalsze miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. 

Ciekawie zapowiada się także walka o małą kryształową kulę. Zawody lotów narciarskich w ramach Pucharu Świata odbędą się podczas dwóch najbliższych weekendów ze skakaniem i to one zadecydują o tym, kto wygra. Najlepsi lotnicy mają cztery konkursy na to, aby wygrać tę prestiżową nagrodę. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...