Rusza prestiżowy cykl Raw Air w Norwegii. Na starcie sześciu skoczków i dwie skoczkinie z Polski

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieRusza prestiżowy cykl Raw Air w Norwegii. Na starcie sześciu skoczków i...

Już w środę 2 marca rusza prestiżowy cykl konkursów w skokach narciarskich Raw Air w Norwegii. Na starcie zobaczymy sześciu Polaków i dwie Polki. Nasi reprezentanci powalczą o kolejne zdobycze punktowe do Pucharu Świata, a także duże premie pieniężne, które przewidziano w zawodach. Większe szanse na dobry wynik daje się męskiej kadrze, która powoli wraca do dobrego skakania. Polki nie powinni odegrać kluczowych ról. 

Kogo powołali Michał Doleżal i Łukasz Kruczek?

Trener męskiej kadry Michał Doleżal zdecydował, że na konkursy Raw Air w Lillehammer i Oslo wybierze się ta sama szóstka zawodników, która skakała w fińskim Lahti. W związku z tym w kadrze Polski znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Paweł Wąsek i Kacper Juroszek. W kadrze kobiet znalazły się Kinga Rajda i Nicole Konderla, czyli etatowe reprezentantki powoływane przez trenera Łukasza Kruczka. Obie wrócą do skakania po igrzyskach, ponieważ opuściły rywalizację w Pucharze Świata w austriackim Hinzebach. 

Harmonogram konkursów Raw Air

Poniżej szczegółowa rozpiska zbliżających się konkursów skoków narciarskich mężczyzn i kobiet zbliżającego się cyklu Raw Air. 

02.03.2022 – Lillehammer

13:00 – kwalifikacje kobiet 

16:45 – kwalifikacje mężczyzn

19:00 – konkurs indywidualny kobiet

03.03.2022 – Lillehammer

16:00 – konkurs indywidualny mężczyzn 

18:45 – kwalifikacje kobiet

19:30 – konkurs indywidualny kobiet

04.03.2022 – Oslo

16:00 – konkurs drużyn mieszanych (nie zalicza się do klasyfikacji Raw Air)

05.03.2022 – Oslo

11:30 – kwalifikacje kobiet

13:00 – konkurs indywidualny kobiet

15:30 – kwalifikacje mężczyzn

17:00 – konkurs indywidualny mężczyzn

06.03.2022 – Oslo

14:00 – kwalifikacje mężczyzn

15:45 – konkurs indywidualny mężczyzn

18:00 – kwalifikacje kobiet

19:15 – konkurs indywidualny kobiet

Kto w gronie faworytów?

Tradycyjnie podczas zawodów cyklu Raw Air mocni powinni być gospodarze. Wydaje się, że najlepsi z Norwegów powinni być Halvor Egner Granerud, który jeszcze walczy o Kryształową Kulę oraz mistrz olimpijski Marius Lindvik. Ponadto zawsze nieobliczalny jest Robert Johansson. Ciekawie wygląda rywalizacja pomiędzy liderem Pucharu Świata Japończykiem Ryoyu Kobayashim i wiceliderem Niemcem Karlem Geigerem. W gronie faworytów wymieniani są również: Markus Eisenbichler (Niemcy), Stefan Kraft (Austria), Peter Prevc (Słowenia) i Kamil Stoch (Polska). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...