STS KOD PROMOCYJNY

Rusza prestiżowy cykl Raw Air w Norwegii. Na starcie sześciu skoczków i dwie skoczkinie z Polski

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieRusza prestiżowy cykl Raw Air w Norwegii. Na starcie sześciu skoczków i...

Już w środę 2 marca rusza prestiżowy cykl konkursów w skokach narciarskich Raw Air w Norwegii. Na starcie zobaczymy sześciu Polaków i dwie Polki. Nasi reprezentanci powalczą o kolejne zdobycze punktowe do Pucharu Świata, a także duże premie pieniężne, które przewidziano w zawodach. Większe szanse na dobry wynik daje się męskiej kadrze, która powoli wraca do dobrego skakania. Polki nie powinni odegrać kluczowych ról. 

Kogo powołali Michał Doleżal i Łukasz Kruczek?

Trener męskiej kadry Michał Doleżal zdecydował, że na konkursy Raw Air w Lillehammer i Oslo wybierze się ta sama szóstka zawodników, która skakała w fińskim Lahti. W związku z tym w kadrze Polski znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula, Paweł Wąsek i Kacper Juroszek. W kadrze kobiet znalazły się Kinga Rajda i Nicole Konderla, czyli etatowe reprezentantki powoływane przez trenera Łukasza Kruczka. Obie wrócą do skakania po igrzyskach, ponieważ opuściły rywalizację w Pucharze Świata w austriackim Hinzebach. 

Harmonogram konkursów Raw Air

Poniżej szczegółowa rozpiska zbliżających się konkursów skoków narciarskich mężczyzn i kobiet zbliżającego się cyklu Raw Air. 

02.03.2022 – Lillehammer

13:00 – kwalifikacje kobiet 

16:45 – kwalifikacje mężczyzn

19:00 – konkurs indywidualny kobiet

03.03.2022 – Lillehammer

16:00 – konkurs indywidualny mężczyzn 

18:45 – kwalifikacje kobiet

19:30 – konkurs indywidualny kobiet

04.03.2022 – Oslo

16:00 – konkurs drużyn mieszanych (nie zalicza się do klasyfikacji Raw Air)

05.03.2022 – Oslo

11:30 – kwalifikacje kobiet

13:00 – konkurs indywidualny kobiet

15:30 – kwalifikacje mężczyzn

17:00 – konkurs indywidualny mężczyzn

06.03.2022 – Oslo

14:00 – kwalifikacje mężczyzn

15:45 – konkurs indywidualny mężczyzn

18:00 – kwalifikacje kobiet

19:15 – konkurs indywidualny kobiet

Kto w gronie faworytów?

Tradycyjnie podczas zawodów cyklu Raw Air mocni powinni być gospodarze. Wydaje się, że najlepsi z Norwegów powinni być Halvor Egner Granerud, który jeszcze walczy o Kryształową Kulę oraz mistrz olimpijski Marius Lindvik. Ponadto zawsze nieobliczalny jest Robert Johansson. Ciekawie wygląda rywalizacja pomiędzy liderem Pucharu Świata Japończykiem Ryoyu Kobayashim i wiceliderem Niemcem Karlem Geigerem. W gronie faworytów wymieniani są również: Markus Eisenbichler (Niemcy), Stefan Kraft (Austria), Peter Prevc (Słowenia) i Kamil Stoch (Polska). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...