STS KOD PROMOCYJNY

Słaby występ polskiej drużyny mieszanej. Reprezentacja Słowenii najlepsza w Oslo

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieSłaby występ polskiej drużyny mieszanej. Reprezentacja Słowenii najlepsza w Oslo

Niestety z bardzo słabej strony zaprezentowała się polska drużyna mieszana w skokach narciarskich. W składzie Polaków znaleźli się: Nicole Konderla, Kinga Rajda, Piotr Żyła i Kamil Stoch. Ostatecznie wyskakali dopiero 7. miejsce w stawce 8. drużyn biorących udział w rywalizacji. Udało nam się wyprzedzić tylko Kanadyjczyków, a do pierwszych Słoweńców straciliśmy blisko 360 punktów. To prawdziwy nokaut i świadectwo tego, jak słabo tego dnia dysponowani byli Polacy i jak dobrze skakali Słoweńcy. Najlepszy z biało-czerwonych był Kamil Stoch. 

Tylko Kamil Stoch powyżej przeciętności

Przed rozpoczęciem konkursu drużyn mieszanych w Oslo mogliśmy mieć nadzieje na to, że reprezentanci Polski pokażą się z dobrej strony i powalczą, chociaż o 6. miejsce z Finlandią. Niestety tak się nie stało, a tylko Kamil Stoch skakał poniżej przeciętnej. W klasyfikacji indywidualnej zająłby dopiero 11. miejsce po skokach na odległość 123 metrów i 117,5 metra. Zdecydowanie słabiej poszło Piotrowi Żyle, który zajmuje najwyższe miejsce z Polaków w klasyfikacji cyklu Raw Air. W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej zająłby dopiero 20. miejsce po skokach na odległość 122 metrów i 116 metrów. 

Tradycyjnie jeszcze gorzej poszło naszym reprezentantkom. Nicole Konderla osiągnęła przedostatni indywidualny rezultat tylko dlatego, że zdyskwalifikowano Finkę Jenny Rautionaho. Nie przeszkodziło to jednak tej reprezentacji wyprzedzić nas w klasyfikacji generalnej. Co ciekawe, Polka po dwóch skokach na odległość 81 metrów i 85,5 metra miała tylko 50,1 punktów, czyli o niespełna punkt więcej niż Finka, której zaliczono tylko drugi skok. Nieco lepiej, choć też słabo poszło Kindze Rajda, która wyprzedziła jeszcze Kanadyjkę Natalie Eilers. Skoki Polki na odległość 88,5 metra i 98,5 metra nie są powodem do dumy, dlatego ostatecznie zajęliśmy dopiero 7. miejsce. Na szczęście dla biało-czerwonych wyniki z tego konkursu nie zaliczają się do cyklu Raw Air. 

Słoweńcy poza zasięgiem

Zdecydowanie poza zasięgiem całej stawki byli Słoweńcy. Skakali w składzie: Urs Bogataj, Nika Kriznar, Timi Zajc i Lovro Kos i z przewagą ponad 75 punktów wyprzedzili Austriaków. Ci wygrali tylko o 0,8 punktu z Norwegami. W składzie Austriaków oglądaliśmy: Maritę Kramer, Chiarę Kreuzer, Stefana Krafta i Manuela Fettnera. U Norwegów skakali: Silje Opseth, Anne Odine Stroem, Robert Johansson i Halvor Egner Granerud. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...