STS KOD PROMOCYJNY

Stefan Hula i Paweł Wąsek w czołówce. Prolog w Rasnowie dla Deschwandena

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieStefan Hula i Paweł Wąsek w czołówce. Prolog w Rasnowie dla Deschwandena

Z dobrej strony w prologu do konkursu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Rasnowie pokazali się Polacy. Tuż za podium zmagania ukończył Paweł Wąsek, a na ósmym miejscu został sklasyfikowany Stefan Hula. To znak, że w konkursie również mogą powalczyć o czołowe miejsca, a nawet o podium. Najlepszy w prologu był Szwajcar Gregor Deschwanden, który wyprzedził Rena Nikaido z Japonii i Austriaka Daniela Tschofeniga. Start konkursu w sobotę o 15. 

Polacy pokazali, że stać ich na walkę o podium

W prologu w Rasnowie wystartowało zaledwie 34. zawodników. To sprawiło, że nie rozegrano klasycznych kwalifikacji do konkursu. Skoczkowie skakali z 23. belki na skoczni, której punkt konstrukcyjny zlokalizowano na 90. metrze. Paweł Wąsek uzyskał 92 metry i z notą 117.2 zajął czwarte miejsce. Do podium zabrakło mu zaledwie 1,3 punktu. Stefan Hula wylądował równo na punkcie konstrukcyjnym i został sklasyfikowany na ósmym miejscu z notą 110.8. Jeżeli powtórzą te wyniki w konkursie głównym, to powinni znaleźć się w ścisłej czołówce. 

Najlepszy w kwalifikacjach był Szwajcar Gregor Deschwanden, który wylądował na 93. metrze i miał notę 119.8. Drugie miejsce zajął mało znany Japończyk Ren Nikaido z notą 118.6. Zaledwie 0,1 punktu za nim znalazł się Austriak Daniel Tschofenig. Start pierwszej serii konkursowej Letniego Grand Prix w Rasnowie zaplanowano na godzinę 15:00. 

Mocne nazwiska na starcie

Choć w Rumunii startuje zaledwie 34. zawodników, to jednak na listach nie brakuje mocnych nazwisk. Poza Deschwandenem i Tschofenigiem w rywalizacji udział biorą m.in.: Keiichi Sato (Japonia), Peter Prevc (Słowenia), Manuel Fettner, Jan Hoerl, Daniel Huber (Austria), Dominik Peter (Szwajcaria) i David Siegel (Niemcy). 

Polska czołówka trenuje

W rywalizacji zabrakło czołowych polskich skoczków narciarskich, w tym m.in. Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i Jakuba Wolnego. Trener Thomas Thurnbichler zdecydował o tym, że grono to będzie przygotowywało się do finałowych zawodów cyklu, które odbędą się na przełomie września i października. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...