Stefan Hula i Paweł Wąsek w czołówce. Prolog w Rasnowie dla Deschwandena

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieStefan Hula i Paweł Wąsek w czołówce. Prolog w Rasnowie dla Deschwandena

Z dobrej strony w prologu do konkursu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich w Rasnowie pokazali się Polacy. Tuż za podium zmagania ukończył Paweł Wąsek, a na ósmym miejscu został sklasyfikowany Stefan Hula. To znak, że w konkursie również mogą powalczyć o czołowe miejsca, a nawet o podium. Najlepszy w prologu był Szwajcar Gregor Deschwanden, który wyprzedził Rena Nikaido z Japonii i Austriaka Daniela Tschofeniga. Start konkursu w sobotę o 15. 

Polacy pokazali, że stać ich na walkę o podium

W prologu w Rasnowie wystartowało zaledwie 34. zawodników. To sprawiło, że nie rozegrano klasycznych kwalifikacji do konkursu. Skoczkowie skakali z 23. belki na skoczni, której punkt konstrukcyjny zlokalizowano na 90. metrze. Paweł Wąsek uzyskał 92 metry i z notą 117.2 zajął czwarte miejsce. Do podium zabrakło mu zaledwie 1,3 punktu. Stefan Hula wylądował równo na punkcie konstrukcyjnym i został sklasyfikowany na ósmym miejscu z notą 110.8. Jeżeli powtórzą te wyniki w konkursie głównym, to powinni znaleźć się w ścisłej czołówce. 

Najlepszy w kwalifikacjach był Szwajcar Gregor Deschwanden, który wylądował na 93. metrze i miał notę 119.8. Drugie miejsce zajął mało znany Japończyk Ren Nikaido z notą 118.6. Zaledwie 0,1 punktu za nim znalazł się Austriak Daniel Tschofenig. Start pierwszej serii konkursowej Letniego Grand Prix w Rasnowie zaplanowano na godzinę 15:00. 

Mocne nazwiska na starcie

Choć w Rumunii startuje zaledwie 34. zawodników, to jednak na listach nie brakuje mocnych nazwisk. Poza Deschwandenem i Tschofenigiem w rywalizacji udział biorą m.in.: Keiichi Sato (Japonia), Peter Prevc (Słowenia), Manuel Fettner, Jan Hoerl, Daniel Huber (Austria), Dominik Peter (Szwajcaria) i David Siegel (Niemcy). 

Polska czołówka trenuje

W rywalizacji zabrakło czołowych polskich skoczków narciarskich, w tym m.in. Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i Jakuba Wolnego. Trener Thomas Thurnbichler zdecydował o tym, że grono to będzie przygotowywało się do finałowych zawodów cyklu, które odbędą się na przełomie września i października. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...