STS KOD PROMOCYJNY

Stefan Hula i Paweł Wąsek powalczą w Rasnovie. Liderzy kadry wciąż czekają

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieStefan Hula i Paweł Wąsek powalczą w Rasnovie. Liderzy kadry wciąż czekają

Trener Thomas Thurnbichler zdecydował się na powołanie dwóch reprezentantów Polski na kolejne zawody cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. W weekend w rumuńskim Rasnovie wystąpią Stefan Hula i Paweł Wąsek, czyli dwaj nasi olimpijczycy z Pekinu. Tym samym liderzy polskiej kadry dalej skupiają się na przygotowaniach do występu w zawodach najwyższej rangi, które na przełomie września i października odbędą się w Hinzenbach i Klingenthal.

Tylko dwóch Polaków w Rumunii

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski w skokach narciarskich z Austriakiem Thomasem Thurnbichlerem na czele podjął decyzję o tym, że do Rumunii na zawody Letniego Grand Prix uda się tylko dwóch skoczków. Są to Stefan Hula i Paweł Wąsek. Drugi z nich punktował już w tym sezonie w zawodach Letniego Grand Prix. Startował w dwóch konkursach i zajmuje 11. miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 62. punktów. Dla Stefana Huli będzie to szansa na zdobycie pierwszych punktów w tym cyklu w obecnym sezonie. 

Liderzy wciąż trenują

Sztab szkoleniowy podjął decyzję o tym, aby liderzy polskiej reprezentacji pozostali w treningu przez bardziej wymagającymi i prestiżowymi zawodami zaplanowanymi na przełomie września i października. Wówczas skoczkowie narciarscy rywalizować będą w zawodach rozgrywanych w Hinzenbach i Klingenthal. Będą to finałowe zawody całego cyklu, w którym na prowadzeniu pozostają Kamil Stoch i Dawid Kubacki, a podium uzupełnia Jakub Wolny. W czołówce znajdują się jeszcze Maciej Kot i Piotr Żyła. 

Plan weekendu 

Zawody LGP w Rasnovie rozgrywane będą od 16 do 18 września. W piątek 16 września odbędą się oficjalne treningi oraz kwalifikacje konkursów kobiet i mężczyzn. Drugiego dnia rozegrane zostaną konkursy kobiet i mężczyzn. Na zakończenie w niedzielę zaplanowano rywalizację drużyn mieszanych oraz konkurs duetów. Polscy zawodnicy wystartują w piątkowych kwalifikacjach. Jeżeli wywalczą awans, to będziemy oglądać ich również w sobotnim konkursie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...