Stefan Hula i Paweł Wąsek powalczą w Rasnovie. Liderzy kadry wciąż czekają

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieStefan Hula i Paweł Wąsek powalczą w Rasnovie. Liderzy kadry wciąż czekają

Trener Thomas Thurnbichler zdecydował się na powołanie dwóch reprezentantów Polski na kolejne zawody cyklu Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. W weekend w rumuńskim Rasnovie wystąpią Stefan Hula i Paweł Wąsek, czyli dwaj nasi olimpijczycy z Pekinu. Tym samym liderzy polskiej kadry dalej skupiają się na przygotowaniach do występu w zawodach najwyższej rangi, które na przełomie września i października odbędą się w Hinzenbach i Klingenthal.

Tylko dwóch Polaków w Rumunii

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski w skokach narciarskich z Austriakiem Thomasem Thurnbichlerem na czele podjął decyzję o tym, że do Rumunii na zawody Letniego Grand Prix uda się tylko dwóch skoczków. Są to Stefan Hula i Paweł Wąsek. Drugi z nich punktował już w tym sezonie w zawodach Letniego Grand Prix. Startował w dwóch konkursach i zajmuje 11. miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 62. punktów. Dla Stefana Huli będzie to szansa na zdobycie pierwszych punktów w tym cyklu w obecnym sezonie. 

Liderzy wciąż trenują

Sztab szkoleniowy podjął decyzję o tym, aby liderzy polskiej reprezentacji pozostali w treningu przez bardziej wymagającymi i prestiżowymi zawodami zaplanowanymi na przełomie września i października. Wówczas skoczkowie narciarscy rywalizować będą w zawodach rozgrywanych w Hinzenbach i Klingenthal. Będą to finałowe zawody całego cyklu, w którym na prowadzeniu pozostają Kamil Stoch i Dawid Kubacki, a podium uzupełnia Jakub Wolny. W czołówce znajdują się jeszcze Maciej Kot i Piotr Żyła. 

Plan weekendu 

Zawody LGP w Rasnovie rozgrywane będą od 16 do 18 września. W piątek 16 września odbędą się oficjalne treningi oraz kwalifikacje konkursów kobiet i mężczyzn. Drugiego dnia rozegrane zostaną konkursy kobiet i mężczyzn. Na zakończenie w niedzielę zaplanowano rywalizację drużyn mieszanych oraz konkurs duetów. Polscy zawodnicy wystartują w piątkowych kwalifikacjach. Jeżeli wywalczą awans, to będziemy oglądać ich również w sobotnim konkursie. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dziwadło w świecie sportu. Freak fighty – czym są i dlaczego są tak bardzo popularne?

Freak. W wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza to wybryk, kaprys, a nawet dziwadło. Generalnie rzecz ujmując, jest to odniesienie do sytuacji bardzo nietypowej...

Szeroki skład siatkarzy na Mistrzostwa Świata

Trener Nikola Grbić podał szeroki skład reprezentacji Polski siatkarzy na zbliżające się Mistrzostwa Świata 2022. W składzie nie brakuje liderów kadry z ostatnich lat,...