STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Stoch, Kubacki i Żyła w składzie Polaków na LGP w Hinzenbach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieStoch, Kubacki i Żyła w składzie Polaków na LGP w Hinzenbach

Aż siedmiu Polaków znalazło się w składzie skoczków narciarskich na przedostatni weekend Letniego Grand Prix w tym roku. Trener Thomas Thurnbichler powołał całą czołówkę polskich skoczków. W zawodach w Austrii będziemy oglądać: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Pawła Wąska, Jakuba Wolnego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę i Kacpra Juroszka. Dwaj pierwsi są liderami klasyfikacji cyklu Letniego Grand Prix. W najbliższy weekend odbędzie się jeden konkurs indywidualny. 

Polacy walczą o wygranie LGP

Cykl Letniego Grand Prix w skokach narciarskich wchodzi w decydującą fazę. Przed nami dwa ostatnie konkursy indywidualne, w których skoczkowie powalczą o zwycięstwo. Na dobrej drodze do triumfu są Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Obecnie prowadzą w klasyfikacji i obaj mają chrapkę na końcowy sukces. Wysokie czwarte miejsce w generalce zajmuje jeszcze Paweł Wąsek, a na szóstej pozycji plasuje się Jakub Wolny. Wciąż mają szansę na wskoczenie na podium. Trzecie miejsce zajmuje Austriak Manuel Fettner i wydaje się, że to on będzie głównym konkurentem dla Polaków. Do liderów traci tylko 30 punktów. 

Najlepsi na ostatnie dwa weekendy cyklu 

Trener Thomas Thurnbichler zdecydował o powołaniu na zawody w austriackim Hinzenbach siedmiu Polaków. Rywalizować będą w sobotnich kwalifikacjach oraz w niedzielnym konkursie, o ile przebrną pomyśle przez te pierwsze. Zmagania rozegrane zostaną na małej skoczni HS90. Do Austrii na przedostatnie zawody cyklu udadzą się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Piotr Żyła, Stefan Hula i Kacper Juroszek. Ponadto na skoczni w Hinzenbach powinniśmy oglądać światową czołówkę, w tym doświadczonego Manuela Fettnera, który chce wyrwać Polakom zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Zapowiadają się bardzo emocjonujące zawody, a biało-czerwoni powinni odgrywać w nich kluczowe role. 

Plan weekendu:

24.09.2022, g. 18:30 – kwalifikacje

25.09.2022, g. 13:00 – konkurs  indywidualny

Kwalifikacje zostaną poprzedzone oficjalnym treningiem, a tuż przed konkursem odbędzie się seria próbna. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...