Stoch, Kubacki i Żyła w składzie Polaków na LGP w Hinzenbach

Strona głównaSporty zimoweSkoki narciarskieStoch, Kubacki i Żyła w składzie Polaków na LGP w Hinzenbach

Aż siedmiu Polaków znalazło się w składzie skoczków narciarskich na przedostatni weekend Letniego Grand Prix w tym roku. Trener Thomas Thurnbichler powołał całą czołówkę polskich skoczków. W zawodach w Austrii będziemy oglądać: Dawida Kubackiego, Kamila Stocha, Pawła Wąska, Jakuba Wolnego, Piotra Żyłę, Stefana Hulę i Kacpra Juroszka. Dwaj pierwsi są liderami klasyfikacji cyklu Letniego Grand Prix. W najbliższy weekend odbędzie się jeden konkurs indywidualny. 

Polacy walczą o wygranie LGP

Cykl Letniego Grand Prix w skokach narciarskich wchodzi w decydującą fazę. Przed nami dwa ostatnie konkursy indywidualne, w których skoczkowie powalczą o zwycięstwo. Na dobrej drodze do triumfu są Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Obecnie prowadzą w klasyfikacji i obaj mają chrapkę na końcowy sukces. Wysokie czwarte miejsce w generalce zajmuje jeszcze Paweł Wąsek, a na szóstej pozycji plasuje się Jakub Wolny. Wciąż mają szansę na wskoczenie na podium. Trzecie miejsce zajmuje Austriak Manuel Fettner i wydaje się, że to on będzie głównym konkurentem dla Polaków. Do liderów traci tylko 30 punktów. 

Najlepsi na ostatnie dwa weekendy cyklu 

Trener Thomas Thurnbichler zdecydował o powołaniu na zawody w austriackim Hinzenbach siedmiu Polaków. Rywalizować będą w sobotnich kwalifikacjach oraz w niedzielnym konkursie, o ile przebrną pomyśle przez te pierwsze. Zmagania rozegrane zostaną na małej skoczni HS90. Do Austrii na przedostatnie zawody cyklu udadzą się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Piotr Żyła, Stefan Hula i Kacper Juroszek. Ponadto na skoczni w Hinzenbach powinniśmy oglądać światową czołówkę, w tym doświadczonego Manuela Fettnera, który chce wyrwać Polakom zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Zapowiadają się bardzo emocjonujące zawody, a biało-czerwoni powinni odgrywać w nich kluczowe role. 

Plan weekendu:

24.09.2022, g. 18:30 – kwalifikacje

25.09.2022, g. 13:00 – konkurs  indywidualny

Kwalifikacje zostaną poprzedzone oficjalnym treningiem, a tuż przed konkursem odbędzie się seria próbna. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...